Kredi kullanıcılarına özel yerli girişim: Kredya

Kredi kullanıcılarına özel yerli girişim: Kredya

Türkiye'de yaygın bir şekilde kullanılan konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde kullanıcılarına her sene milyarlarca lira tasarruf ettirmeyi amaçlayan bir girişim olan Kredya, kredi arama sürecinden başvuruya, ödeme sürecinden kredinin kapanmasına kadar süreç boyunca kullanıcılarının en büyük yardımcısı olmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Murat Çetinkaya ve Mark E. Stephan tarafından kurulan Kredya, şu an için 4 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Kredya ile kredi ödemeniz boyunca daha az faiz ödeyebilirsiniz. Faizler düştüğünde uygun yapılandırma fırsatlarından haberdar olmanızı sağlayan Kredya, dilerseniz hedef faiz oranına göre, dilerseniz ise tasarruf miktarına göre alarm kurmanıza da olanak tanıyor.

Ayrıca Kredya'nın kredi erken kapama veya erken taksit ödeme gibi durumlarda ne kadar kazançlı çıkacağınızı anlık olarak kullanıcısına sunduğunu da belirtelim. Bankalardan en güncel teklifleri kişisel özelliklerinize göre derleyip en doğru kararı almanıza yardım eden Kredya, konut, ihtiyaç veya taşıt kredisi kullanmayı düşünen veya mevcutta herhangi bir kredi ödeyen tüm kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.

Hem iOS hem de Android platformlarında ücretsiz olarak mevcut durumda olan Kredya, şu ana kadar 100 bin defa indirildi. Ülkemizden Hangikredi, Enuygun ve Hesapkurdu gibi rakiplere sahip olan kişiselleştirilmiş kredi arama motoru, akıllı alarm ve bildirimler ve kredi yönetimi tavsiye motoru gibi özellikler ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Koçfinans'la anlaşma imzaladı

Şu ana kadar herhangi bir yatırım almayan Kredya, platform üzerinden kullandırılacak kredilerden komisyon/ücret, Aylık/Yıllık sponsorluklar ve ilgili sektörlerden reklam alarak bir gelir modeli oluşturuyor. Bir İTÜ Çekirdek girişimi olan Kredya, geçtiğimiz Eylül ayında Koçfinans'la ilk anlaşmasını da imzaladı.

Ürünlerinin eksik kısımlarını önümüzdeki Aralık ayında tamamlamayı planlayan Kredya, Türkiye pazarında hızla büyüyerek gelecekte yurt dışına açılmayı da hedefliyor. Dilerseniz Kredya uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.