Deniz Devrim Cengiz, National Bank of Kuwait'in Dijitalden Sorumlu Genel Müdürü oldu

Deniz Devrim Cengiz, National Bank of Kuwait'in Dijitalden Sorumlu Genel Müdürü oldu

Webrazzi okuyucularının yakından tanıdığı bir isim olan Deniz Devrim CengizNational Bank of Kuwait’e "Dijitalden Sorumlu Genel Müdür" olarak transfer oldu.

Deniz Devrim Cengiz, regülatör onay süreci tamamlanarak resmileşen yeni görevinde, NBK (National Bank of Kuwait) Group’un dijital faaliyetlerinden sorumlu olacak ve bu kapsamda bankanın dijital transformasyonuna liderlik ederek, Group CDO (Group Chief Digital Officer) rolünü üstlenecek. Cengiz, Deputy Group CEO'su Shaikha Al-Bahar’a bağlı olarak görevini icra edecek. NBK (National Bank of Kuwait) 4 farklı kıtada, 15 ülkede operasyonlarını sürdürüyor, aktif büyüklüğü 90 milyar dolar olan 7 bin çalışana sahip bankanın geçen yıl karı ise 1.1 milyar olarak açıklandı.

İzmir Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, iş hayatına 1996’da Nicholson International’da başlayan Deniz Devrim Cengiz, daha sonra Garanti Bankası’nda Teftiş Kurulu ile CRM ve Pazarlama bölümlerinde görev aldı. 2005 yılında TEB’in BNP Paribas ile gerçekleştirdiği ortaklıkla birlikte katıldığı TEB’de sırasıyla Bireysel Pazarlama, CRM ve Segmentasyon, Alternatif Dağıtım Kanalları bölümlerini kurup yönetti. 6 yıllık Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörlüğü görevi sonrasında Nisan 2016’dan bu yana Dijital Bankacılık Grup Direktörü olarak görev yaptı.

Cengiz, TEB’in dijital dönüşümüne liderlik ederek, fikir aşamasından lansmanına kadar tüm süreçleriyle hayata geçirdiği TEB’in dijital bankası CEPTETEB’i ekibi ile birlikte 3. yılında 600 bin müşteriye ulaştırdı. Girişim ekosistemine yakınlığı ile de bilinen ve Webrazzi'de de kendisine sıkça yer verdiğimiz Deniz Devrim Cengiz, StartupBootCamp Istanbul, İTÜ Çekirdek, Galata Business Angels (GBA) ve TEB Girişim Evi bünyesindeki çeşitli girişimlere de mentor olarak destek verdi.

Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.