Yeni iPhone modelleri "Xs", "Xs Max" ve "Xr" isimleri ile tanıtılabilir

Yeni iPhone modelleri

Merakla beklenen yeni iPhone modelleri yarın itibariyle karşımıza çıkacak. Modellerin teknik özellikleri ve hatta tasarımından daha çok merak edilen bir diğer konu ise yeni iPhone'ların sahip olacağı isimler. Bugün Bloomberg'ün paylaştığı yeni bir rapora göre yeni iPhone modelleri "Xs", "Xs Max" ve "Xr" isimlerine sahip olacaklar.

Bloomberg haberinin sahibi olan Mark Gurman'ın Apple ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile tanındığını da belirtelim. Ağustos ayının son günlerinde yeni iPhone modellerinin "Xs" takısına sahip olacaklarını sizlere aktarmıştık. Bugün karşımıza çıkan rapor ile birlikte bu ihtimal daha da kuvvetlenmiş oldu.

"Plus" gitti "Max" geldi

Fakat buradaki en ilginç detay ise Apple'ın yıllar sonra "Plus" takısını kullanmayı bırakması. iPhone 6 Plus modelinden beri Plus takısını kullanan Apple, 4 jenerasyon sonra "Max" takısına geçiş yapıyor. iPhone Xs modeli geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan iPhone X modelinin yenilenmiş versiyonu olacak.

Adından da anlaşılabileceği üzere ailenin en büyük üyesi olacak olan iPhone Xs Max, diğer modellere oranla büyük bir ekrana sahip olacak. iPhone Xs ve Xs Max modellerinin OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Fakat ailesinin uygun fiyatlı olması beklenen üyesi olan iPhone Xr modeli ise LCD erkan kullanacak.

Daha önce karşımıza çıkan bir raporda bu modelin iPhone Xc olarak adlandırılacağı da iddia edilmişti. Sanırım hangi iddianın doğru olduğunu yarın akşam öğreneceğiz. Yeni iPhone modelleri ve diğer Apple ürünleri ile ilgili tüm gelişmeleri yarın sizlere aktarıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.