SPONSORLU

boyner.com.tr yeniden hedefleme ile yeni müşteri kazanımını artırdı

boyner.com.tr yeniden hedefleme ile  yeni müşteri kazanımını artırdı

Dünya çapında önde gelen markalar için derin öğrenme temelli yeniden hedefleme teknolojileri sunan RTB House, boyner.com.tr’nin yeni müşteri kazanımında elde ettiği başarıyı açıkladı.

Kissmetrics verilerine göre, bir e-ticaret sitesini ilk kez ziyaret edenlerin yüzde 96’sı satın almak için harekete geçmiyor. Bu nedenle ilk kez ziyaret edenleri yeniden kazanmanın doğrudan satışlara etkisi büyük oluyor.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden boyner.com.tr, RTB House’un yapay zeka destekli yeniden hedefleme çözümüyle 2018 yılının ilk 6 ayında toplam yeni müşteri cirosunu yüzde 3,5 oranında arttırdı. RTB House tarafından boyner.com.tr’ye yönlendirilen trafikten elde edilen cironun yüzde 30’undan fazlası yeni müşteriden sağlandı.

Yeniden hedefleme kanalında yeni müşteri kazanımı ve ciro artışı elde etmenin çok değerli olduğunu dile getiren Boyner Dijital Pazarlama Müdürü Gökhan Demirgüç, “Yeniden hedefleme çözümlerinin doğası gereği yeni müşteri kazanımında etkisi olmadığı düşünülür. Ancak RTB House’un yeniden hedefleme çözümüyle daha önce sitemizi ziyaret ettiği halde alışveriş yapmamış kitleye ulaşarak önemli bir potansiyeli gerçeğe dönüştürmeyi başardık. Böylece yeni müşteri kazanımı ile ciromuza doğrudan katkı sağladık” dedi.

Yeniden hedeflemenin yeni müşteri kazanımında önemli bir etkisi olduğunu dile getiren RTB House Türkiye Ülke Müdürü Can Tunçer, “Yapay zeka destekli algoritmalarımız ile, yeni müşteri kazanımına katkıda bulunduk ve ciroda önemli bir etki yarattık. Ayrıca sürekli kendini geliştiren derin öğrenme temelli yapımız sayesinde, boyner.com.tr’ye yönlendirdiğimiz trafikte bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ciroda yüzde 140, dönüşüm oranında ise yüzde 22 artış sağladık. Bununla birlikte toplam cironun yüzde 16’sına doğrudan katkıda bulunduk” diye konuştu.

Rakamlarla boyner.com.tr’de yeniden hedefleme

  • RTB House kanalıyla 2018 yılının ilk 6 ayında toplam yeni müşteri cirosunu yüzde 3,5 oranında arttırdı.
  • Toplam cironun yüzde 16’sı doğrudan RTB House’un desteği ile oluştu
  • Diğer yeniden hedefleme kanallarına kıyasla yüzde 40 daha iyi dönüşüm elde edildi
  • 2018’in ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla RTB House’un getirdiği ciroda yüzde 140, dönüşüm oranında yüzde 22 artış sağlandı
  • RTB House tarafından sağlanan cironun yüzde 30’undan fazlası yeni müşteriden geldi

Derin öğrenme teknolojisiyle geliştirilmiş pazarlama çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için www.rtbhouse.com adresini kullanabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.