Pubinno ve KAREL Elektronik'ten stratejik iş birliği anlaşması

Pubinno ve KAREL Elektronik'ten stratejik iş birliği anlaşması

Yapay zeka ve nesnelerin interneti tabanlı akıllı musluklarıyla ideal bira servisi sağlamayı hedefleyen Pubinno'nun geçtiğimiz Mayıs ayında 2 milyon TL yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise önemli bir haber ile karşımıza çıkan Pubinno, KAREL Elektronik ile önemli bir üretim anlaşması imzaladı.

Buradaki en önemli detay ise ülkemizin önde gelen elektronik üreticilerinden KAREL Elektronik firmasının bir girişime verdiği üretim desteği. Takdir edersiniz ki Türkiye'nin girişim ekosisteminde üretici - girişim iş birliği adına pek fazla haber ile karşılaşamıyoruz.

Distribütörlükler vererek büyümesine devam ediyor

Karel Elektronik’in bu yaklaşımı, Pubinno’nun hızla artan satışları için büyük bir üretim desteği ve teknik know-how anlamına da geliyor. Karel Elektronik’in sağlayacağı destek ile seri üretim, Ar-Ge ve teknik destek projelerine yönelmeyi hedefleyen Pubinno, distribütörlükler vererek globalde büyümeye devam ediyor.

ABD, İsrail, Hollanda, Hindistan, Almanya, İtalya ve Türkiye’de ürünleri kullanılan Pubinno, geçtiğimiz ay Kanada, Sırbistan ve Meksika’ya da distribütörlük verdi. Fıçı biralarda yaşanan zayiatı yaklaşık yüzde 20’ye kadar azaltan ve bira servisini tüm satış noktalarında standardize eden nesnelerin interneti firması, yeni üretim anlaşması ile birlikte global pazarlardan yeni talepler almaya devam ediyor.

Aldığı yeni talepleri bu üretim desteği sayesinde hızla karşılamayı planlayan Pubinno, bu sayede tüm dünyaya ideal birayı ulaştırma hedefine bir adım daha yaklaştı. Konuyla ilgili bir açıklama da yapan Karel CTO'su Yaman Tunaoglu, şimdiden bir başarı öyküsü olan Pubinno’ya hikayenin devamı için vermiş oldukları destekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Ortadoğu’dan, yani biranın doğduğu bu topraklardan, dünya çapında bira inovasyonu çıkartabilmenin motivasyonuyla birçok zorluğu aştıklarını ve nihayet seri üretime başladıklarını belirten Pubinno kurucu ortağı ve CEO'su Can Algül, Türkiye'nin ve bölgenin en önemli elektronik üreticilerinden Karel’le yaptıkları stratejik ortaklığın Pubinno'yu global hedeflerine daha da yaklaştırdığını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.