Güncellenen MacBook Pro klavyesi tozlara karşı daha dayanıklı

Güncellenen MacBook Pro klavyesi tozlara karşı daha dayanıklı

Geçtiğimiz hafta Apple'ın MacBook Pro ailesini yeni işlemciler ve çeşitli özelliklerle güncellediğini sizlere aktarmıştıkMacBook Pro ailesinin yaşadığı bir diğer değişiklik ise klavye tarafında oldu. Üçüncü nesil klavye ile daha sessiz bir şekilde yazı yazma imkanı sunan MacBook Pro, gelen bilgilere göre toza karşı da daha dayanıklı durumda.

Karşımıza çıkan teknolojik cihazların tamir edilmeye ne kadar uygun olduğunu inceleyen bir firma olan iFixit, incelediği yeni MacBook Pro'nun klavyesi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. iFixit ekibin paylaştığı bilgilere göre yenilenen klavyenin her tuşunun altında silikon bir katman bulunuyor.

Patent ile benzerlik gösteriyor

Tuşların altında yer alan silikon katman tozların tuşlara ulaşmasını engelleyerek yenilenen MacBook Pro modellerinin klavyelerini tozlara karşı daha dayanıklı yapıyor. iFixit'in bu bilgilere yenilenen 15 inçlik MacBook Pro modelini incelerken ulaştığını da belirtelim.

Apple'ın yenilenen klavyesinin toza karşı ekstra bir koruma sağlamasının pek sürpriz olmadığını da ekleyelim. Hatırlatmak gerekirse Apple, geçtiğimiz Mart ayında klavye tasarımı ve toza karşı dayanıklılık ile ilgili yeni bir patent almıştı. Alınan patent ile karşımıza çıkan üçüncü nesil klavye oldukça benzerlik gösteriyor. iFixit'in MacBook Pro klavyesi ile ilgili paylaştığı videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.