Kuveyt Türk, Lonca Girişimcilik Merkezi'ne seçilen 9 girişimi tanıttı

Kuveyt Türk, Lonca Girişimcilik Merkezi'ne seçilen 9 girişimi tanıttı

Kuveyt Türk ve Workinton işbirliğiyle kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'nin ilk dönem mezunlarını geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaşmıştık.

Finans, yönetim, satış ve pazarlama başta olmak üzere birçok alanda mentorluk ve danışmanlık desteği sunan Lonca Girişimcilik Merkezi'nin yeni girişimleri de belli oldu. Her yıl üç başvuru dönemiyle en az 30 girişimi ve yaklaşık 100 girişimciyi desteklemeyi hedefleyen Lonca Girişimcilik Merkezi’nin yeni girişimlerini hemen sizlerle tanıştıralım.

Seçilen 9 girişimi aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Fikir Değirmeni: Türkiye'nin ilk bilim odaklı çocuk ve genç kuluçka merkezi olan Fikir Değirmeni’nde 9-18 yaş grubuna fikir, proje ve iş geliştirme alanlarında eğitim veriliyor. Fikir Değirmeni’nde yenilikçi ve inovatif iş modellerinin geliştirilmesine katkı sağlanarak geleceğin girişimcileri yetiştiriliyor.

Akaunting: KOBİ’lerin nakit akışını takip etmeleri için tasarlanan açık kaynak kodlu ve ücretsiz online ön muhasebe programı.

Payfull: İşletmelerin tahsilât süreçlerini kolaylaştıran, ödemelerini daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri sağlayan online tahsilat sistemi.

Keyzy: Bulut tabanlı ve kolay kullanımlı bir lisans yöneticisi olan Keyzy, lisansları güvenilir sunucular üstünde en kolay yöntemle otomatik olarak oluşturma, aktifleştirme ve dağıtma görevini üstleniyor.

Socivy: Instagram’daki aksiyonlarınızı otomatik olarak gerçekleştirerek hesabınızın organik bir şekilde büyümesini sağlayan bir Instagram otomasyon aracı.

Lyncert: Blok zinciri tabanlı bir ağ yönetimi ve kimlik denetimi çözümü sunan bir uygulama.

ArgeX: WatchX, Arduino ve Scratch ile programlanabilen giyilebilir bir geliştirme kartı. Saate benzer giyilebilir yapısı sayesinde bileğe takılabilen WatchX, 9 yaşından itibaren çocukların STEM  (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve. Matematik) eğitiminde robotik ve kodlamayı öğrenmeleri için kullanılan bir eğitim aracı.

Uservision:  Marka ve ajansların, tüketicilerin bilinçaltı ve bilinçli ihtiyaçlarını ve algılarını hızlı ve doğru şekilde anlamalarını sağlayarak, daha kullanıcı odaklı ürünlerin ve servislerin ortaya çıkmasını sağlayan bulut tabanlı bir platformu.

Pie2pie: Gayrimenkule yatırım yapmayı demokratize ederek herkesin bütçesi ölçüsünde yatırım yapabilmesini sağlayan bir girişim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.