Kurumlara özel arama motoru: PrimeSearch

Özel bir web arama motoru olarak hizmet veren PrimeSearch, 2012 yılında KOSGEB destekli bir araştırma projesi olarak yola çıktı. Mehmet Ali Erdal ve Barış Yoluç tarafından kurulan PrimeSearch, yaklaşık 6 yıla yayılan inişli çıkışlı Ar-Ge ve tasarım çalışmaları ile bugüne ulaştı.

Metaform'un Ar-Ge projesi olarak başlayan ve sonrasında bir hizmet haline gelen PrimeSearch, satış, pazarlama, Ar-Ge, insan kaynakları, satın alma veya yönetim karar verme süreçlerinde kurumların kendi ihtiyaç duydukları alanlara özel olarak geliştirildi.

PrimeSearch özellikle farklı alanlarda araştırma yapan birimleri olan şirketler için biçilmiş kaftan. Örneğin 3 ayrı spesifik alanda araştırma yapan birimlere sahipsiniz. PrimeSearch sayesinde bu birimler dikey veya daha spesifik tematik alanları detaylı bir şekilde tanımlayabilir.

Milyonlarca sayfa ziyaretine aracılık etti

Kısacası PrimeSearch kullanıcılarına aramalarını özelleştirebilecekleri bir arama motoru ve veri ambarı olarak hizmet veriyor. Kuruma özel bir arama motoru olan PrimeSearch, ulaştığı veriler üzerinde dolaşma ve online arşiv imkanı da sunuyor. Buna ek olarak kurumlar istedikleri çok sayıda web sitesini tanımladıkları tematik alan çerçevesinde sürekli dinlemeye de alabilirler.

PrimeSearch'ün diğer bir avantajı ise kişi veya kuruluşlara en ucuz telefon veya tatil gibi bilgiler sunan uygulamaları kolayca geliştirme şansı vermesi. Kurumlar bu gibi karşılaştırmalı pazar yeri uygulamaları için gerekli ham veri ihtiyacını PrimeSearch'ü altyapı servisi olarak kullanarak rahatlıkla elde edebilirler.

Farklı dikey ve tematik çalışmalarda şu ana kadar milyonlarca sayfa ziyaret edilmesine aracılık eden PrimeSearch, 6 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Temelde bir SaaS çözümü olan PrimeSearch, tematik / dikey alan başına yıllık üyelik ücretler üzerinden oluşturduğu bir gelir modeline sahip.

Yapılacak olan iş birlikleri ile global bir hizmet haline gelmek isteyen PrimeSearch, global değişik dikeylerdeki iş ve tematik ekosistemlere başarılı bir hizmet sunmayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.