Xmysql ile tek komutla MySQL'den API üretin
Yazılım

Xmysql ile tek komutla MySQL'den API üretin

Github üzerinde paylaşılan açık kaynak kodlu Xmysql, MySQL veritabanlarından çok kısa bir komut satırı ile API üretmenize olanak sağlıyor. Geliştiricinin ilk yaşadığı bir probleme çözüm üretmek amacıyla geliştirmeye başladığı Xmysql oldukça geniş bir özellik yelpazesine sahip ve bir çok probleme çözüm olarak kullanılabiliyor.

Rails, django, laravel gibi frameworklerden var olan MySql veritabanlarına REST API üretmek oldukça sıkıntılı bir süreç. Bu sıkıntılı süreçleri yaşamamak için Xmysql şimdilik başarılı bir çözüm gibi görünüyor.

Node.js altyapısıyla çalışan Xmysql'i denemek isterseniz geliştiricinin Producthunt'ta yaptığı yoruma göre eğer Node ve Mysql kuruluysa kullanmaya başlamak için sadece 30 saniyeye ihtiyacınız var. Oldukça hızlı bir şekilde kurulumu yapabilirsiniz. Kullandıktan sonra deneyimlerinizi yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar (1)
  1. Aşağıdakini de deneyebilirsiniz. MySQL yanında PostgresqL,MsSQL ve SQLite üzerinde de işlem yapabiliyor.Belki Xmysql den bir iki eksiği olabilir. Kurulum veya ekstre server açma ihtiyacı yok. tek bir php dosyası. Sunucunuza atarak direk kullanabilirsiniz.

    https://github.com/mevdschee/php-crud-api

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri