Talep bazlı alışveriş platformu Glovo, İstanbul'da hizmete açıldı

Talep bazlı alışveriş platformu Glovo, İstanbul'da hizmete açıldı

Geçtiğimiz aylarda, İspanya merkezli on-demand delivery uygulaması Glovo'nun yakın zamanda Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayacağını sizlerle paylaşmıştık. Glovo, bugün itibarıyla İstanbul'daki faaliyetlerine başlıyor.

Yakın zaman önce Rakuten'den 30 milyon Euro yatırım alan Glovo, kurulduğu günden bu yana Avrupa, Afrika ve Güney Amerika olmak üzere 3 kıtada ve 15’ten fazla ülkede Madrid, Paris, Milano, Sao Paulo gibi metropoller de dahil olmak üzere 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Bugün ise uygulama üzerinden ayda 1 milyondan fazla sipariş veriliyor ve bu siparişler ortalama 35 dakikada kullanıcıya ulaşıyor.

Lokasyon bazlı çalışan bir pazaryeri uygulaması olan Glovo, kullanıcılara bulundukları şehirden istedikleri ürünleri sipariş etme veya başkalarına gönderme fırsatı da sunuyor.

Bugün İstanbul'da kullanmaya başladığımız Glovo ile birçok restorana, kahve dükkanına, markete telefonunuzdan ulaşabiliyorsunuz. Glovo'nun hizmeti yeme-içme ile de sınırlı kalmıyor. Örneğin "Hediye" kategorisi ile kitapçılara, kozmetik dükkanlarına da yine uygulama ile ulaşmış oluyorsunuz. Ayrıca Glovo, kullanıcıların sadece istedikleri ürünü sipariş edebilmelerinin yanında, siparişlerini canlı olarak haritadan takip edebilmelerine de olanak sağlıyor.

Glovo CEO’su Oscar Pierre, İstanbul’a geldikleri için oldukça heyecanlı olduklarını, şehrin müthiş bir büyüme potansiyeli barındırdığını düşündüklerini belirtirken; Glovo olarak sağladıkları kullanıcı deneyimi sayesinde bu büyümenin öncü unsurlarından birisi olmak istediklerini, en büyük hedeflerinin ise insanların teknolojinin imkanlarından telefonları aracılığı ile faydalanıp şehirlerindeki her türlü ürüne hızlıca erişebilmelerini sağlamak, diğer yandan da binlerce insan için yeni gelir fırsatları yaratmak olduğunu söyledi.

Glovo şu anda faaliyetlerine Avrupa Yakası'nda Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu ilçelerinde hizmet veriyor. Sistemin yakında birçok bölge için aktif edileceğini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.