Artırılmış gerçeklik uygulaması Wanna Nails ile her renk ojeyi sanal ortamda denemek mümkün

Artırılmış gerçeklik uygulaması Wanna Nails ile her renk ojeyi sanal ortamda denemek mümkün

Kadınlar için makyaj sırasında vazgeçilmeyen eylemlerden biri olan oje sürmek, kimi zaman kişiyi gerçek anlamda zorlayabiliyor. Bir arkadaşınızda beğendiğiniz oje, sizde istediğiniz etkiyi yaratmıyor; daha önce denemediğiniz bir rengi ise sürüp sürmeme konusunda ikilemler yaşayabiliyorsunuz.

Wanna Nails isimli uygulama ise bu ikilemleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Artırılmış gerçeklik kullanarak, Wanna Nails yardımıyla merak ettiğiniz rengin tırnaklarınızda nasıl duracağını öğrenebiliyor, renkleri birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Hatta isterseniz rengini denediğiniz ojeyi online olarak satın alabiliyorsunuz.

Wanna Nails'i telefonunuza indirdikten sonra herhangi bir üyelik gerçekleştirmeniz gerekmiyor, uygulamayı direkt olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Tırnaklarınızın fotoğrafını çektikten sonra belirli renk gruplarına ayrılmış oje renklerini sırayla istediğiniz gibi deneyebilir, hatta dört farklı rengi aynı anda karşılaştırabiliyorsunuz. Denediklerinizi ister fotoğraf olarak, isterseniz de GIF formatında telefonunuza kaydedebiliyorsunuz. Denediğiniz her rengin markası da ekranın sağ tarafında beliriyor. Oje kutusu görseline tıkladığınız zaman ojenin fiyatını ve Aliexpress linkini görebiliyorsunuz.

Wanna Nails olumsuz özelliklerinden de bahsedelim. Öncelikle uygulamayı açtığımızda yüzde 73 olan şarjım, 5 dakika içinde yüzde 56'ya düştü. Üstelik daha önceki AR uygulamalarında olduğu gibi kasada müthiş bir ısınma oluyor ve bu ısınmanın telefondan kaynaklandığını düşünmüyorum. Ayrıca uygulama içinde satın almak istediğiniz ojelerin muadillerine dair bir bilgi bulunmuyor, sadece size sunulanla yetinmek zorunda kalıyorsunuz ki bu da fazlasıyla yetersiz kalıyor.

Tamamen ücretsiz olan Wanna Nails'i iOS cihazlarınız için App Store'dan, Android cihazlarınız için Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.