Harita geliştirme platformu Mapfit 5.5 milyon dolar yatırım aldı

Harita geliştirme platformu Mapfit 5.5 milyon dolar yatırım aldı

Bir geliştiriciyseniz ve konum bazlı uygulamalar için Google Maps platformunu kullanıyorsanız bazen size çok pahalıya mal olabiliyor. Yeni tamamladığı 5.5 milyon dolarlık yatırım turu ile Mapfit, harita platformunun ve vektör tabanlı haritasının en az Google kadar iyi (hatta bazen daha iyi) olacağının ve fiyat bakımından da Google ile yarışacağının sözünü veriyor.

Mapfit, diğer özelliklerinin yanı sıra, binaların %95'i için doğru girişleri anlayabileceğini ve kapıdan kapıya navigasyonu daha kolay hale getireceğini söylüyor.

2015 yılında kurulan Mapfit verilerini açık ve ticari veri setleri olmak üzere bir çok farklı kaynaktan derliyor. Satın aldığı verileri doğrulamak, yaya ve araç girişleriyle eşleştirmek için geliştirmiş oldukları bir dizi algortmayı kullanıyor.

Mapfit'in sunduğu paketler içerisinde ürününü test etmek isteyen geliştiriciler ve ticari olmayan projelerin faydalanabileceği ücretsiz bir plan bulunurken yeni girişimler için aylık 49$ olarak belirlenen "growth" paketi, "250.000 harita görüntüleme, 150.000 coğrafi kod isteği ve 150.000 yönlendirme isteği" içeriyor. Bu paket mobil SDK ve kullanıcı sınırlaması içermiyor fakat growth paketinde dönemsel olarak daha fazla sorguya ihtiyacınız olursa 1000 sorguyu 0.5$'a alabiliyorsunuz. Çok daha fazla API sorgusuna ihtiyaç duyan girişimler ise aylık 1.499$ karşılığında kurumsal pakete geçerek 5 milyon harita sorgusu alabilirler.

5.5 milyon dolarlık yatırım turu, bir grup girişimci ve yatırımcının katılımıyla gerçekleşti. Yatırımda bulunan girişimciler arasında Weihua Yan (Diapers.com, Quidsi), Roderick Thompson (ePlanet Capital, Baidu, Skype), Auren Hoffman (SafeGraph, LiveRamp), Daniel Waterhouse (Balderton), Jeroen Seghers (Sourcepoint), Matias de Tezanos (Hoteles.com, PeopleFund) ve Joost de Valk (Yoast) gibi isimler yer alıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.