Markalarla YouTuber'ları buluşturan platform: Adverport

Markalarla YouTuber'ları buluşturan platform: Adverport

Markaların hedef kitlelerine doğrudan erişebilen YouTuber'lar ile buluşarak reklam kampanyaları oluşturabileceği bir web platformu olarak hizmet veren Adverport, kullanıcıları için düşük bütçeli ve verimli reklam kampanyaları oluşturmayı hedefliyor. 2017 yılının Mayıs ayında Burak Bozkurt ve Efe Meşe kurulan Adverport, Peakup Bilişim Teknolojilerinin teknolojik partnerliğiyle birlikte hizmetlerini markalara sunmaya da devam ediyor.

YouTube kanalları ile markaları buluşturuyor

Yaklaşık 4 ay içinde geliştirilen Adverport, 8 ay boyunca minimum değer elde edilebilir ürünleri ile markaların problemlerini ve ihtiyaçlarını MVP aşamasında tecrübe etti. 1000 izlenmeden fazla izlenme oranına sahip tüm YouTuber kanalları için ek gelir kaynağı da yaratan Adverport, 100’ün üzerinde YouTuber ve hem ülkemizden hem de yurt dışından toplamda 30’un üzerinde markaya hizmet vermeye devam ediyor.

Ülkemizde Creatorden ve Viralif, yurt dışında ise Reelio ve Famebit gibi rakiplere sahip olan Adverport, YouTube’dan yeterli ölçüde para kazanamayan fakat fenomenlere kıyasla daha tutkulu ve etkileşim oranı daha yüksek olan YouTuber'lar ile çalışarak rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Ajansların ölçekleyemediği 1 milyonun üzerinde YouTuber’ı ölçekleyerek global anlamda markalara influencer marketing hizmeti veren Adverport, rakiplerine oranla kampanya sonrası videoların data analizleri ile markaların ürünleri ve hizmetleri ile etkileşime geçen kitleleri yaş aralığı, cinsiyet, lokasyon ve ilgi alanları gibi kriterler ile istatistiksel olarak raporlayabiliyor.

Bu sayede rakiplerimize oranla kampanyaların geri dönüşlerini detaylı olarak ölçebilen Adverport, markaların kullanıcılarını daha yakından tanımalarına imkan sunuyor. Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan girişim, her başarılı kampanya için hem markalardan hem de YouTuber'lardan komisyon alıyor.

1 milyonun üzerinde YouTuber’a erişerek, markaların herhangi bir ajansa veya danışmanlığa ihtiyaç duymadan ürününü ve hizmetini global anlamda potansiyel kullanıcılarına eriştirebileceği bir web platformu olmayı hedefleyen Adverport'un Workup girişimcilik programının mezunlarından biri olduğunu ve 31 Mayıs tarihinde düzenleyeceğimiz Webrazzi Connect: London konferansımıza katılacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.