Sürükle bırak prensibiyle şık e-postalar oluşturun: Postcards

Sürükle bırak prensibiyle şık e-postalar oluşturun: Postcards

E-posta pazarlama yaparken tasarım ve dağıtım alanında üçüncü parti araçlardan yararlanıyorsanız, Postcards'a göz atmanızda fayda var. Responsive ve şık e-postalar yaratmanızı sağlayan Postcards, sürükle bırak prensibiyle çalışıyor. E-posta adresi ve kullanıcı adı tanımlayarak giriş yaptığınız ücretsiz sürümünde iki aşamalı bir onay süreci de mevcut. E - posta adresinize gelen kod üzerinden onay sürecini tamamladıktan tasarımlarınızı hazırlayacağınız alana yönlendiriliyorsunuz.

Bu alanda e-postanın menüsünü, başlığını, içeriğini ve özelliklerini oluşturmanızı sağlayan seçenekler yer alıyor. Aynı zamanda e-postanın modül stilini ve arka plan renklerini de oluşturabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak arka plana görsel yükleme, fontlar ve düğme renkleri seçenekleri de mevcut.

Responsive e-postanızı oluşturmaya panelde yer alan Menü seçeneğinden başlayabilirsiniz. Postcards bu başlık altında 10 menü farklı tasarımı sunuyor ancak ücretsiz olarak yalnızca bir tanesini kullanmanızın mümkün olduğunu belirtelim.

Ücretsiz olan menüyü tercih eden kullanıcılar, bu kısma sosyal ağlardaki varlıklarını ekleyebiliyor.

Header kısmında ise mailde kullanılacak alt başlıklara yer verilebiliyor. Postcards kullanıcılarına 8 farklı başlık tasarımı sunuyor. Bunların ise yalnızca biri ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Eğer e-posta pazarlamada sadece içerik üzerine ilerleyen bir stratejiye sahipseniz content seçeneğini tercih edebilirsiniz.    

Başlığını ve menüsünü oluşturduğunuz bu e-postaya içeriği yerleştirdikten sonra bir eylem çağrısı da ekleyebilirsiniz.

Böylece içeriğiniz tam olarak aşağıdaki gibi görülebilir.

Eğer e-posta pazarlamasını satış için kullanıyorsanız şablona e-ticaret modülünü yerleştirmeniz de mümkün.

Oluşturduğunuz şablona iletişim bilgilerinizin yer aldığı bir sayfa altlığı ekleyerek e-postanızı hazır hale getirebilirsiniz.

Tasarım anlamında hayatınızı oldukça kolaylaştıran Postcards'ta, e-postalarınızın mobilde ve masaüstü cihazlarda nasıl görüneceğini de önceden kontrol edebiliyorsunuz. Ancak Postcards'ın web tarayıcısı üzerinden fonksiyonlarının bununla sınırlı olduğunu belirtelim. Zira Postcards'ta oluşturduğunuz şablonları index HTML dosyası üzerinden düzenleyebiliyorsunuz. Yine de şirket YouTube hesabında bir kaç hafta içinde tarayıcı üzerinden düzenleme seçeneğini yayınlayacağını belirtiyor. O zamana kadar Postcards'tan faydalanmak isterseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.