Fortnite, nisan ayında 296 milyon dolar gelir elde etti

Fortnite, nisan ayında 296 milyon dolar gelir elde etti

Kısa sürede oldukça büyük bir kitleye ulaşan Fortnite oyununun yapımcısı konumunda olan Epic Games, Nisan ayında 296 milyon dolar gelir elde etti. PlayerUnknown's Battlegrounds oyunun açtığı yoldan ilerleyen Fortnite, özellikle ücretsiz olması ile dikkatleri çekiyor.

SuperData firmasının paylaştığı bilgilere göre mobil, konsol ve PC platformlarında Nisan ayında toplamda 296 milyon dolar gelir elde eden oyunun gelirleri Şubat ayından bu yana neredeyse iki katına çıktı. Hatırlatmak gerekirse ilk kez Şubat ayında PlayerUnknown's Battlegrounds oyununu geçmeyi başaran Fortnite, 126 milyon dolar gelir elde etmişti.

Mart ayı ile kıyaslayacak olursak tamamen ücretsiz olan ve oyun içi satışlarla gelir eden Fortnite, Mart ayında 223 milyon dolar gelir elde etmişti. Sadece Fortnite özelinde değil tüm oyun ekosistemi ile ilgili bilgiler de paylaşan SuperData, konsol ve mobil oyunculuğun yükselişte olduğunu belirtti.

Hedef 300 milyon dolar

Dijital oyunlara harcanan ücretlerin geçtiğimiz yılının Nisan ayına oranla 2018'in Nisan ayında yüzde 23 oranında artığını belirten SuperData, son zamanların en çok ses getiren PS4 oyunu olan God of War'ın Nisan ayında 2,1 milyon dijital kopya sattığını da paylaştı.

Yoluna hiç hız kaybetmeden devam eden Fortnite'ın 300 milyon dolar barajını kısa zamanda aşması bekleniyor. Son olarak Fortnite'ın mobil versiyonunun şu an için sadece iOS platformu için mevcut olduğunu ve kısa zaman içinde Android platformu için kullanıma sunulacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.