Odaklanma problemini çözen görev yöneticisi: Thought Train

Odaklanma problemini çözen görev yöneticisi: Thought Train

Üretkenliğinizi artırmak için ne yapıyorsunuz? Birçok farklı üretkenlik artıran uygulama arasında mı kayboluyorsunuz yoksa en basit haliyle kağıt-kalem veya yapışkan notlarla mı işlerinizi çözüyorsunuz?

Çoğu zaman ne yaptığınızı ve ne yapacağınızı unutmamak için farklı yöntemler uygulamaya çalışıyoruz fakat her defasında uygulamalar arasında gezinirken hatta bazen yapışkan notlarla ilerlerken bile ne yaptığımızı unutabiliyoruz. Farkında olmasak da gün içinde ne yaptığımızı hatırlamak için bazen ciddi zaman harcayabiliyoruz.

Bu problemden muzdarip bir geliştirici bu nedenle "Thought Train" uygulamasını geliştirmiş. Sadece macOS için geliştirilen bir menü uygulaması olan Thought Train, en basit haliyle görevlerinizi yazdığınız ve sürekli olarak o anda ne üzerinde çalıştığınızı ve sonraki görevlerinizi görebildiğiniz bir uygulama.

Uygulamalar veya sekmeler arasında gezinmeden o anda ne yaptığınızı veya ne yapmanız gerektiğini bu uygulama sayesinde hatırlayabiliyorsunuz. Birden fazla görev yazdığınız zaman kayan yazı şeklinde menüde bu görevleri görebiliyor ve tamamladığınız görevleri dilerseniz arşivliyor dilerseniz tamamen silebiliyorsunuz.

Uygulamanın ilgi çekmesinin en büyük nedeni tabi ki basitliği ve erişilebilir olması. Bilgisayar ekranınızdan gözünüzü ayırmadan bu işi çözebilmek oldukça etkili. Ayrıca bu uygulama isterseniz ücretsiz olabiliyor. Geliştirici "ne kadar verirsen o kadar" modeliyle fiyatını ürünü kullanmak isteyenlerin belirlemesini tercih etmiş. Dilerseniz hiç bir şey ödemeden de sahip olabiliyorsunuz.

Producthunt yorumlarına bakınca klavye kısa yolu, "Thougth Train'e gönder" ve Cloud bağlantısı gibi ek özellikler de ilerleyen dönemlerde gelecek gibi görünüyor. Kullandığım görev yöneticisi uygulamalarını bırakarak bu uygulamaya hızlı bir geçiş yapacağım sanırım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.