Drive.ai'ın otonom sürüşlü aracı, Teksas'ta deneme sürüşlerine başladı

Drive.ai'ın otonom sürüşlü aracı, Teksas'ta deneme sürüşlerine başladı

Sürücüsüz otomobil teknolojileri geliştiren Drive.ai'ın Teksas'ta otonom sürüşlü bir araç-kiralama hizmetini başlatmayı düşündüğünü geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Drive.ai, Teksas'ın Frisco şehrinde otonom sürüşlü araç-kiralama hizmetini temmuz ayında başlatmayı planlıyor. Drive.ai, servis başlamadan önce ise otonom aracın şehirde nasıl dolaştığını anlatan kısa bir video paylaştı. Bahsi geçen videoda otonom aracın çevresindeki nesneleri algılayışını ve sokaklarda kendi başına ilerleyişini görebiliyoruz.

Aşağıdaki videoda, otonom aracın hem kamu hem de özel yollarda dolaştığına tanık oluyoruz. Üstelik güvenlik için yanında herhangi bir sürücü de bulunmuyor. Sağ alt köşede ise algı sisteminin otomobilleri, yayaları, bisikletçileri ve diğer nesneleri tanımlamak için nasıl çalıştığını gösteren artırılmış gerçeklik videosunu izleyebiliyoruz.

Temmuz lansmanından önce, Drive.ai rotası boyunca veri toplayacak ve insanları kendi kendine sürüş teknolojisi hakkında eğitmek için şehirle birlikte çalışacak. Temmuz ayında başlayan ve altı ay sürecek olan bu deneme dönemindeki eğitim, belirli kişilerle sınırlı tutulacak. Program tamamlandıktan sonra ise Drive.ai'ın bu hizmetinin tüm şehir için aktif edileceği öngörülüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.