Burger King İspanya'dan dikkat çeken kampanya: Instagram üzerinden kişiselleştirilmiş burger

Burger King İspanya'dan dikkat çeken kampanya: Instagram üzerinden kişiselleştirilmiş burger

Burger King İspanya, Instagram Hikayeler'de oluşturduğu anket çıkartmalarıyla kullanıcılarının kendi burgerini sipariş etmesini sağladı. Şirket, bu sosyal medya kampanyasıyla 3 saatte 34 bin 675 kupon oluşturulmasını sağladı. Bu kampanya için 9 Hikaye oluşturan Burger King İspanya, hikayelere geleneksel Whopper bileşenlerini ve anket çıkartmalarını yerleştirdi.

Marka, her bir hikaye boyunca kullanıcılara eğlenceli bir şekilde hangi bileşenleri tercih ettiğini sordu. Kullanıcılar anketi tamamladığında kendilerine DM'den iletilen özgün bir kupon oluşturuluyor. Böylece kullanıcılar İspanya kapsamında her hangi bir Burger King restoranına giderek Hikayeler'de hazırladığı Whooper'a kavuşuyor.

“Hikayeler Siparişleri” kampanyasının ardındaki ajans ise LOLA MullenLowe tarafından oluşturuldu. Burger King İspanya ile yaratıcı işlere odaklanan ajans daha önce de cadılar bayramında en korkutucu kostümü giyip gelenlere bedava Whopper verilen bir kampanyayla dikkatleri çekmişti.

Saatler içinde herhangi bir medya yatırımı olmadan 270 bin interaksiyona ulaşan kampanyada 45 bin 113 tekil kullanıcıyla etkileşime girildi ve 3 saatten az bir sürede 34 bin 675 kişiselleştirilmiş Whopper kuponu yaratıldı.

Bu kampanya sayesinde en popüler Whopper bileşenlerini elde eden marka InstaWhopper'ı elde etti. InstaWhopper, sınırlı bir süre boyunca İspanya'daki Burger King restoranlarında satışa sunulacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.