Kuveyt Türk, girişimcilik odaklı bir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruyor

Kuveyt Türk, girişimcilik odaklı bir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruyor

Lonca Girişimcilik Merkezi ile girişimcilik ekosistemi içinde aktif olarak yer alan Kuveyt Türk, önemli bir haber ile karşımızda. Tıpkı Lonca Girişimcilik Merkezi'inde olduğu girişimcilik odaklı bir adım atan Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu kuruyor.

Lansman 4 Mayıs tarihinde düzenlenecek

Aldığımız bilgilere göre Kuveyt Türk, kendi bünyesindeki KT Portföy Yönetimi A.Ş. ile Türkiye’nin girişimleri ve Teknoloji Girişimcilerine özel olarak kurulan girişim sermayesi yatırım fonu başvuruları almaya hazırlanıyor. 4 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul’da Gong Töreni ile lansmanı yapılacak olan Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun detaylarını ilerleyen süreçte sizlerle paylaşacağız.

Ek olarak Lonca Girişimcilik Merkezi'nden mezun olan girişimcilerin, eğer fonun yatırım büyüklüğü için uygun aşamaya gelmişlerse, bu fondan yatırım almak konusunda önceliğe sahip olacaklarını da ekleyelim. Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun haricinde bir Hackathon ile de karşımıza çıkan Kuveyt Türk, 11-13 Mayıs 2018 tarihlerinde ikinci kez Hackathon düzenleyecek.

Finansal Teknolojiler konusuna odaklanacak olan Hackathon, dereceye girenlere toplamda 55 bin TL ödül de dağıtacak. Birinci olan projeye 20 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye 10 bin TL, dördüncü ve beşinciye ise 5 bin TL’lik ödül verilecek. Son olarak Hackathon'un FinTech konusunda farklı fikirler sunmak isteyen herkese açık olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.