İş arayanlar için pazar yeri girişimi Pariyer, 14 binin üzerinde üyeye ulaştı

İş arayanlar için pazar yeri girişimi Pariyer, 14 binin üzerinde üyeye ulaştı

İlk olarak geçtiğimiz Ocak ayında karşımıza çıkan Pariyer, yarı zamanlı veya freelance iş arayan kişilerle işverenleri buluşturan online bir hizmet pazar yeri girişimi. Ocak ayında sadece 6 bin üyeye sahip olan pazar yeri, Nisan ayı itibariyle 14 binin üzerinde üyeye sahip.

3 bini aşkın iş talebi

Yedi ay gibi kısa bir sürede bu başarıyı elde eden Pariyer, İTÜ Çekirdek tarafından da destekleniyor. 78 ilden toplamda 1655 iş ilanına ulaşan Pariyer, bugüne kadar 3 bin'i aşkın iş talebi aldı. Üyelerini en doğru iş ve çalışanı en kısa zamanda bulmayı hedefleyen Pariyer.com, bu amaçla Premium işveren üyelerine müşteri memnuniyeti, sıcak satış, etkin zaman yönetimi gibi konularda özel online eğitim almış çalışanları sunarak işverenlerin oryantasyon sürelerini kısaltıp zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor.

Özellikle satış temsilcisi, garson ve çağrı merkezi çalışanlarından yoğun ilgi gördüklerini belirten Pariyer kurucusu Meryem Bozkurt Sıtkı, part time denince akla gelen ilk şirket olmak için ekip arkadaşlarıyla yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi. Pariyer tarafından paylaşılan verilere göre platform içindeki iş bulma oranı yüzde 12 seviyelerinde.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi pek çok köklü devlet üniversitesinden destek alan Pariyer.com, üniversite öğrencileri için yepyeni bir iş bulma platformu hizmet veriyor. Şu an yatırım tekliflerini değerlendirme aşamasında olan Pariyer, kısa zaman sonra yatırım haberi ile karşımıza çıkabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.