Oteller için uçtan uca misafir deneyimini yöneten çözüm: WeBee

Oteller için uçtan uca misafir deneyimini yöneten çözüm: WeBee

Otel ve müşteri ilişkilerini mobilize ederek, ihtiyaçların anlaşılmasını kolaylaştıran ve otel misafirlerinin konakladığı süre boyunca ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri karşılamasına yardımcı olan platform WeBee ile sizleri tanıştıralım.

WeBee, otel içinde talep yönetim sistemi ve misafir etkileşimini sağlayan, servis sonrası anketler ile misafir memnuniyetini takip eden ve garanti altına alan gelişmiş uygulamaları kendi içinde barındıran uçtan uca misafir deneyimini yöneten bir çözüm olarak hayata geçirildi. Platform, hem otellere hem de otel müşterilerine sağladığı kolaylıklarla dikkat çekiyor. WeBee, otelin kendi markası altında bir uygulama oluşturuyor ve sonrasında müşteri başarı programı ile sistemin başarılı olması için otellere ücretsiz danışmanlık ve yönlendirme hizmeti sağlıyor.

WeBee, kullanıcı olan bir otelin oda başına gelirlerini artırıyor, TripAdvisor skorunu yükseltiyor, konaklayan misafir memnuniyeti de buna bağlı olarak artıyor. Ayrıca WeBee sayesinde doğrudan rezervasyon sayısında da artış görülüyor. Otel müşterileri ise otelde konaklarken veya otele gelmeden isteyebileceği tüm taleplerini dil sorunu yaşamadan ve konuşma ihtiyacı olmadan, WeBee sayesinde akıllı telefonundan gerçekleştirebiliyor.

Sıradan bir konaklamadan hangi yönleriyle ayrılıyor?

WeBee ile misafirin talepleri daha hızlı yanıtlanıyor, dil probleminden oluşan yanlış anlamalar ortadan kalkıyor; çünkü WeBee birçok farklı dilde çalışıyor ve misafir ile otel yetkilisi arasında otomatik bir çeviri​ sistemini kullanıyor. Misafir odaya bile cep telefonu ile giriş yapabilirken, odaya yemek siparişi, otel etkinliklerine ve restaurant/SPA gibi yerlere rezervasyon, taksi çağırma, oda hizmetleri, oda problemi, kuru temizleme gibi işlemleri de cep telefonundan yapabiliyor ve taleplerin durumunu takip edebiliyor. Kısacası müşteri, otel yetkilileriyle birebir iletişime geçmek zorunda kalmadan istediği her şeye ulaşabiliyor.

1999 yılında kurulan Done İletişim'in 2017 yılı başında otel sektörüne yönelik global olarak inovatif çözümünü satmak üzere yeniden yapılanmasıyla Tansel Voyvodaoğlu ve Özgür Zan tarafından hayata geçirilen WeBee, henüz bir yatırım almadı. Girişimin kurucuları doğru zamanda, akıllı bir yatırım almak istediklerini ve 2024'e kadar iş planları olduklarının altını çiziyor. WeBee, 2024 yılında milyar dolarlık şirket haline gelmeyi hedefliyor.

Şu anda Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye'de kullanılan WeBee'nin satış ağını oluşturduğu ülkeler arasında Almanya, Avusturya, Hırvatistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs ve Filipinler yer alıyor. Dubai'de RODA otel zinciri ile çalışan WeBee'ye, Ortadoğu'da mayıs ayında yeni oteller de katılacak. Türkiye'de ise 5 farklı otel grubu ile anlaşan platform,​ Türkiye'deki otellerin app'lerini nisan sonunda yayına almayı planlıyor. Platformun uluslararası alanda birkaç rakibi mevcutken, yerli bir rakibi bulunmuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.