Letgo, Türkiye'de emlak pazarına giriş yaptı
Dijital

Letgo, Türkiye'de emlak pazarına giriş yaptı

Ocak ayında ABD'de emlak pazarına adım atan ve geçtiğimiz aylarda Türkiye'de araba kategorisini yayına alan letgo'dan yeni bir hamle daha geldi. Letgo, Türkiye'de de emlak pazarına giriş yaptı.

Dünya çapında 75 milyonu aşkın üyesi olan ve 200 milyonu aşkın listeleme yapan letgo, emlak kategorisiyle birlikte Türkiye'de toplamda 11 kategoride hizmet veriyor. Ülkede en çok indirilen 5 uygulama arasında yer alan letgo'nun bu hamlesinin emlak pazarında rekabeti artıracağını söyleyebiliriz.

Letgo'da emlak özelliği nasıl kullanılıyor

Letgo kullanıcıları satacakları ya da kiralayacakları yerlerin fotoğrafını, "İşyeri", "Müstakil Ev", "Daire", "Arsa" ve "Diğer" kategorilerinden birine ekliyorlar. Söz konusu yerlerle ilgilenen kullanıcılar da emlak sahiplerine ilgilendikleri konutlarla ilgili sorular sorabiliyor ve letgo üzerinden sohbet edebiliyorlar. Uygulamanın içinde bulunan profil özelliği ise konuştuğunuz kişiler hakkında daha detaylı bilgi edinmenize olanak sağlıyor.

Letgo'nun emlak özelliğinin, tıpkı araba özelliğinde olduğu gibi Sahibinden.com'u ne kadar etkileyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Yorumlar (9)
 1. Otomobilde rakip olamasa da salladı. Tedirgin etmediyse de korkuttu :) bunu mobilde en alta koydukları teklifin nedir? hala satılık mı? klonlarından anlıyoruz. Bakalım emlak nasıl bir etki yapacak bekleyip göreceğiz.

 2. Serkan Demir Serkan Demir

  Hürriyet, sahibinden ve milliyet emlak olduğu sürece kolay kolay bir rakibin ortalığı toza dumana katacağını zannetmiyorum. Büyük ihtimal ileriye dönük bir yatırım yaptıklarını, 5-10 sene sonrasında kendilerine yer bulma çabalarına girdiklerini düşünüyorum.

 3. Bu nedir ya. 20 sene öncesinden kalma uyduruk bir sistemle sahibinden'e rakip mi olacak bunlar. Burada ancak tenis topu makinesi ile kullanılmış mangal satabilirsin. Ev Araba almak satmak bu kadar basit bir şey mi. Bunlar profesyonel işler. Evet sahibinden pahalı mahalı ama bu işi bilerek ve hakkıyla yapıyor. 5 kuruş vermeden evindeki boş su şişesini pazarlıkla 20 liraya satmak isteyenler devam etsin. Ev araba işleri bir numara büyük gelir bu basit sistemlere ...

  1. Mehmet Mehmet

   reklam kokan hareketler bunlar hafız :)

   1. Hasanbasri Hasanbasri

    doğru söylemiş bence, sahibinden varken havasını alır :)

 4. Sahibinden pazara ilk girmenin keyfini çıkarıyor başka bir açıklaması yok.Letgo gibi bir oyuncunun piyasaya girmesi güzeldir rekabet bizlere yarar.

 5. "ÜRÜN HALA SATILIK MI?" GİBİ ANLAMSIZ BİR SORUYU HERGÜN YÜZ KERE DUYDUĞUM BİR PLATFORMDA, EV SATIŞI YAPANLARDA BU SORUYLA KARŞILACAK MI MERAK EDİYORUM. KULLANICILAR HİÇBİR AYRITIYI OKUMADAN HAZIR MESAJLARI YOLLUYOR SÜREKLİ.

 6. Pazarda sahibinden gibi bir devin olduğu yerde Letgo, kolaylık vurgusu üzerinden bir yer bulmaya çalıştı, başarılı da oldu denebilir. Ama kolaylık için başka kısımlardan fedakarlık yapmak gerekiyor. Bu da ilan sayısı arttığında sistemin tıkanmasına ve faydalılığın yokolmasına sebebiyet veriyor. Bunu aşmak için otomasyon ile resim üzerinden ürün tahmini ile bir düzeltme gerçekleştirilmeye uğraşılıyor fakat kullanıcının doğru ürüne kolay yoldan ulaşılması sağlanmazsa ilan yığınları içinde faydasız bir uygulama olacak

 7. Bu uygulamalar artık çok sıktı.

  Özellikle milletin bitmek bilmeyen saçma sapan sorularına yanıt vermek yoruyor.

  Bu konuda yenilik şart !