Freelance çalışanlar için takip etme ve yönetim aracı: Flowmagic
Dijital

Freelance çalışanlar için takip etme ve yönetim aracı: Flowmagic

Kurumsal bir şirkette ya da herhangi bir ofiste insanlarla bir arada çalışıldığı zaman işleri takip etmek o kadar da zor olmuyor. Fakat freelancer olarak çalışıyorsanız her işle kendiniz ilgilenmek durumunda kalabiliyorsunuz. Flowmagic isimli uygulama ise bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Flowmagic'i kullanmaya başlamak için adınız, e-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre yeterli oluyor; herhangi bir konfirmasyon yapmanız gerekmiyor. Basit ve şık bir tasarıma sahip olan platformda "Project", "To-do", "Time Tracking" ve "Analytics" isimli dört adet ana başlık yer alıyor. Flowmagic'i ücretsiz olarak kullanıyorsanız bu başlıklardan sadece ilk üçüne erişim sağlayabiliyorsunuz. Project kısmında yapacağınız ya da katılacağınız projelerin detaylarını oluşturabiliyorsunuz. To-do kısmında basit bir yapılacaklar listesi hazırlayabiliyorken Time Tracking bölümünde ise yapılacaklarınızın zaman çizelgesini tutabiliyorsunuz.

Analytics kısmını kullanabilmeniz içinse premium üye olmanız gerekiyor. Premium üyelik için aylık olarak 2,99 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Yıllık üyeliği tercih ederseniz, Flowmagic'in aylığı yüzde 20 indirim ile 2,39 dolar olarak ücretlendiriliyor.

Eğer freelance bir çalışansanız ve basit bir yönetici araca ihtiyaç duyuyorsanız vereceğiniz fiyatları çok yüksek olmadığı ve gerçekten kullanışlı olduğu için Flowmagic'i tercih edebilirsiniz.

Uygulamayı web üzerinden kullanabildiğiniz gibi Mac ve Windows için Flowmagic'in kendi sitesinden de indirebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Burak Göç Burak Göç

    Basit ancak etkisiz ve mantıksız bir araç. Ödemeleri yalnızca dolar ($) bazında işliyor. Türkiye'de Freelancer çalışanların geneli dolar bazlı işlem yapmıyor. Benim gibi birkaç birimde yapan varsa onlar da zaten dolara değil "birkaç birime" ihtiyaç duyuyor. Detaylı şekilde inceledim ama not defteri veya elektronik tablo ile daha kapsamlı hazırlanabilecek bir doküman için birilerinin neden yazılım hazırladığını ve dahası birilerinin neden bunu ödeme yaparak kullanmak isteyebileceğini anlamadım...

    1. Hakan Soykan Hakan Soykan

      Ah be dostum. Yorum yapmaya insanlar biraz çekinir. MVP ile producthunt'a çıkmış bir ürün bu. Zamanla geliştirilir. Senin bu yaptığın bir maile bakar. $ eklemiş 5 para etmez bu ürün demek gerçekten anca bizim milletten çıkacak bir yorum olmuş. Sen excel kullan. Excelde dünya üzerindeki saas ürünlerin %90 ını yapabilirsin biliyorsun değil mi? O değilde dostum salesforce harbi ne yapıyor? Onlara da mail atsana şirketi kapatın excel var diye.