Haber ve röportajlarla Turkcell Teknoloji Zirvesi 2018’dan bildireceğiz! #TeknolojiZirvesi

Haber ve röportajlarla Turkcell Teknoloji Zirvesi 2018’dan bildireceğiz! #TeknolojiZirvesi

Turkcell'in 2010 yılından bu yana düzenlediği Teknoloji Zirvesi, 2018 yılında da yine ses getirecek konu ve konuşmacıları bir araya getiriyor. 4 Nisan tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde 9’uncu kez kapılarını açacak olan Teknoloji Zirvesi ile ilgili önemli haberleri ve gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.

"Türkiye. Bugün. Şimdi." sloganıyla başlayacak olan zirve, yapay zekanın Einstein’ları başta olmak üzere 100’e yakın fikir önderini bir araya getirecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yanı sıra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın da katılacağı zirvede gelecek yerine teknolojinin şu anı, bugünü ele alınacak.

30'dan fazla oturum, 100'e yakın konuşmacı

Teknoloji Zirvesi 2018 gün boyunca 30’dan fazla oturuma ev sahipliği yapacak ve katılımcılar, birbirinden değerli yerli ve yabancı 100’e yakın fikir önderini dinleme şansına sahip olacak. Bu yıl Teknoloji Zirvesi’nin ana temasının ‘İnsan için teknoloji’ ve ‘Türkiye yapar’ olacağını da ekleyelim.

Teknoloji Zirvesi'nde yapay zeka, endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, gelişen ve millileşen savunma sanayi gibi konular; uzman konuşmacı ve bilim adamları tarafından ele alınacak. Zirvede, günümüzün en büyük tartışma konularından biri olan robotların hayatımıza girişi ve gelişimi de ‘insan için teknoloji’ yaklaşımı ile tartışılacak.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin konuşmacıları arasında TED Talks konuşmacıları arasında en çok izlenen 6’ncı kişi ve yapay zeka konusunda dünyaca ünlü bir isim olan Profesör Stuart J. Russell, BM Watson ve Bulut Platformu Portföyü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High ve GSM Operatör Birliği (GSMA) Genel Direktörü Mats Granryd da yer alıyor.

Ziyaretçilerin Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin özel uygulaması sayesinde akış ve oturumları telefon ve tablet üzerinden rahatlıkla takip edebileceklerini ve aynı zamanda BiP uygulaması üzerinden ‘Teknoloji Zirvesi’ kanalını takip ederek, zirveyle ilgili bilgilere anında ulaşabileceklerini de belirtelim. Etkinlikle ilgili tüm gelişmeleri ve canlı yayını yarın Webrazzi üzerinden takip edebilirsiniz. Teknoloji Zirvesi 2018'in programını aşağıda bulabilirsiniz.

Program:

08:00-09:00  Kayıt ve kahvaltı

09:00-09:10   Açılış

09:10-09:45  Açılış ve protokol konuşmaları

  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü
  • Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan

09:45-10:05  Ara

10:05-10:50  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun konuşması

10:50-11:15  GSMA Genel Direktörü Mats Granryd “Akıllı bağlantı çağına giriş”

11.15-11.35  Ara

11.35-12.00  Stuart J. Russell “Yapay zeka bizleri nasıl daha iyi insanlar yapabilir?”

12.00-12.25  IBM Watson ve Bulut Platformu Portföyünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High “İçgörüden ilhama; bilgisayarın hayatımızda değişen rolü”

12:40-13:30  Öğle Arası

13:30-17:00  Paralel Oturumlar

17:00-17:30  TBWA Global Kreatif ve İçerik Direktörü Theodor Arhio,“Dijital çağda milyar “dolarlık marka yaratmak”

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.