Turkcell, yemek kartı şirketi kuruyor
Finans

Turkcell, yemek kartı şirketi kuruyor

Turkcell, ortak ödeme şirketi ile yemek kartı şirketi kurma kararı aldığını açıkladı. Turkcell, bu şirketlerin yanında aynı zamanda bir de vakıf kuracağını duyurdu. Kurulacak vakfın adı ise Turkcell Vakfı olacak.

Komisyon ücretlerini yüksek tutması nedeniyle son dönemde esnafın tepkisini çeken yemek kartları tartışması devam ederken, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden olan Turkcell, yemek kartı şirketi kurmaya karar vermesiyle bir anda gözleri üzerine çekti. Turkcell, yeni şirketini bağlı olduğu ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. yani TÖHAŞ’ın kamu veya özel şirketlerle eşit paya sahip olma şartı ile kuracak.

Dün gerçekleştirilen Turkcell Yönetim Kurulu toplantısında, ayrıca TÖHAŞ veya başka bir Turkcell Grup şirketinin ortak bir ödeme şirketinin kuruluşuna iştirak edeceği de gündem konusuydu.

Turkcell kuracağı yemek şirketinin yanında Turkcell Vakfı adı verilecek olan yeni bir vakıf için de çalışmalara başladı. Turkcell, kuracağı yeni vakfı, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı ve nitelikli olarak yürütülmesi ve idareler tarafından yürütülen kamu hizmetleri yükünün bu yolla azaltmasına katkı sunulması amacıyla kurulacağını açıkladı.

Yorumlar (4)
  1. Yemek kartı şirketleri ile ilgili konuların ve şikayetlerin gündeme gelmesinin ardından bu haberin ortaya çıkması... Yok ya ben hiç kasıtlı bir şey olduğunu düşünmüyorum.

    Çok ama çok manidar ;)

  2. Murat Murat

    Yemek kartları konusunda o kadar yaygara çıkartılmasının sebebi anlaşıldı.

  3. Toptan Alıcı Toptan Alıcı

    Yemeksepeti tarzı birşey yapsanız

  4. Youtube engellenirde bizde yolumuzu buluruz gibi. Yemek kartları üzerine bu kadar gidilirken Turkcell'in bu işe girmesi çok cesurcamı diyecem yoksa siyasal ortam güzel fırsatımı doğurdu acaba?