Donanım üreticisi Foxconn, Belkin'i 866 milyon dolara satın aldı

Donanım üreticisi Foxconn, Belkin'i 866 milyon dolara satın aldı

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri olan ve iPhone üretmesi ile dikkatleri çeken Foxconn, Belkin'i satın aldığını duyurdu. Aksesuar üreticisi Belkin'in yanı sıra firmanın alt markaları olan Linksys ve Wemo'yu da satın alan Foxconn, satın alma anlaşması için 866 milyon dolar ödeyecek.

Gerçekleşen satın almanın Foxconn için oldukça önemli bir adım olduğunu da belirtelim. Foxconn 44 yıllık tarihi boyunca ilk kez son kullanıcı için ürün temin eden bir firmayı satın almış oldu. Kaliforniya merkezli bir firma olan Belkin, özellikle akıllı telefon ve bilgisayar aksesuarları üretimi konusunda oldukça deneyimli.

Akıllı ev çözümleri üretecek

Linksys markası router ve çözümleri üzerinde yoğunlaşırken, Wemo ise akıllı ev çözümleri için çeşitli teknolojiler üretiyor. Belkin satın alması ile akıllı ev ürünleri konusunda büyümeyi hedefleyen Foxconn, Nest ve Amazon'un akıllı ev çözümlerine rakip olacak gibi görünüyor.

866 milyon dolarlık satın alma anlaşmasının henüz noktalanmadığını da belirtelim. Söz konusu anlaşmanın noktalanması için ABD'nin yabancı yatırım komitesinden onay alınması gerekiyor. Apple ile oldukça güçlü ilişlilere sahip olan Foxconn'un satın almak için Belkin'i seçmiş olması ise pek de sürpriz bir karar değil. Hatırlatmak gerekirse Belkin, Apple Store'larda ürünü satılabilen ve Apple tarafından önerilen az sayıdaki markadan bir tanesi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.