YouTube fenomeni "Keyboard Cat" Bento hayatını kaybetti

YouTube fenomeni

YouTube'a girip de kedi videosuyla karşılaşmayan, hayatının en azından bir döneminde komik kedi videolarıyla haşır neşir olmamış çok az insan vardır diye düşünüyoruz. Grumpy Cat'ten sonra dünyanın en meşhur kedilerinden "Keyboard Cat" nam-ı diğer klavye kedisi Bento, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti.

Keyboard Cat kavramı ilk olarak 1984'te, Charlie Schmidt'in dişi kedisi Fatso ile hayatımıza girmişti. O dönem ciddi anlamda popüler olan klavye çalan kedi videoları Fatso'nun 1987'de hayatını kaybetmesiyle anı olarak kalmıştı. Aradan yıllar geçti ve Charlie Schmidt Bento adlı, tıpkı Fatso'ya benzeyen bir kedi sahiplendi. O günden sonra yeni Keyboard Cat de Bento oldu.

Bugüne kadar birçok film ve televizyon yapımında da karşımıza çıkan internet fenomeni, Miley Cyrus'un Wrecking Ball şarkısına çektiği parodi videoyla da tüm dünyada tanınır hale geldi. Gizemli graffiti sanatçısı Banksy parodisi Banksy’s Exit Through The Pet Shop ve Wonderful Pistachious fıstıklarının reklamlarında da gördüğümüz bu sevimli fenomeni ise 8 Mart günü, 9 yaşındayken kaybettik.

İnternet fenomeni kediler günden güne artarken yeni bir Keyboard Cat gelir mi, bilinmez. Biz Bento'nun eski videolarını izleyerek, Casio klavyesinin sesini dinleyerek onu anmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.