Doğan Medya Grubu satıldı (Güncellendi)

Ülkemizin en büyük medya gruplarından biri olan Doğan Medya Grubu satıldı. Ortaya atılan iddialara göre Doğan Medya Grubu, Milliyet ve Vatan gazetelerinin sahibi konumunda olan Erdoğan Demirören'e yani Demirören Holding'e satıldı. Bünyesinde Hürriyet, Posta, Fanatik, Kanal D ve CNN Türk gibi önemli yayın kuruluşlarına sahip olan Doğan Medya Grubu'nun satışı ile Doğan Holding medya sektöründen çıkıyor.

Doğan Medya Grubu'ndaki yayınlara bakacak olursak karşımıza Hürriyet, Posta, Fanatik, Kanal D, CNN Türk, Tv2, Dream TV, Dream Türk, Euro D, Radyo D, Slow Türk, CNN Türk Radyo, radyonom.com, yenibiris.com, bigpara.com, yakala.co, ekolay.net, D Productions, Doğan Music Company (DMC), Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, D-Smart, BluTV, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP) çıkıyor.

MedyaNet anlaşmanın dışında

Tabii ki bu markalardan hangilerinin satın alma anlaşmasına dahil olduğu konusunda herhangi bir açıklama olmadığını da belirtelim. Fakat aldığımız bilgilere göre Doğan Medya Grubu içinde yer alan MedyaNet.net satın alma anlaşmasında yer almıyor. Gelen bilgilere göre ise satın alma bedeli 1,2 milyar dolar seviyelerinde.

Akşam saatleri itibariyle anlaşma ile ilgili detayların Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirilmesinin beklendiğini de ekleyelim. Haberlerin ortaya çıkması ile birlikte Doğan Holding'in hisselerinin yüzde 19 oranında artığını da ekleyelim. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme: Doğan Holding'in KAP'a yaptığı açıklama ile iddia doğrulandı ve detaylar şöyle:

Şirketimiz'in aralarında Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. ("Yaysat"), Doğan Gazetecilik A.Ş. (Posta, Fanatik), Doğan Haber Ajansı A.Ş., Doğan TV Holding A.Ş., DTV Haber ve Görsel Yayıncılık A.Ş. ("Kanal D" TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş. ("CNN Türk" TV), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. ve Mozaik İletişim Hizmetleri A.Ş. ("D Smart")'nin de bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat kapsamında ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.