Türk girişimcinin kurduğu tüketici anket platformu Streetbees, 12 milyon dolarlık yatırım aldı

Türk girişimcinin kurduğu tüketici anket platformu Streetbees, 12 milyon dolarlık yatırım aldı

Global endüstride market araştırması için harcanan miktar yaklaşık olarak 45 milyar dolarken, bu konuda eski yöntemlerin yerini yeni modeller almaya başladı. İnsanların nasıl davrandığını ortaya koyan global bir anket platformu olan Streetbees Atomico liderliğindeki 12 milyon dolarlık A Serisi yatırım ile LocalGlobe, Octopus ve BGF Ventures gibi mevcut yatırımcılarını açıkladı. Bu yatırım, Londra'da ve Lizbon'da 75 kişiyi istihdam eden şirkete, makine öğrenim teknolojisini geliştirmek ve şirketin ABD'de genişlemesine izin vermek için yardımcı olacak.

Şirketin kurucularından Tuğçe Bulut, bu yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

İnsan davranışlarını, çoktan seçmeli sorular ve otomatik analizlerle standardize etmek ve anlamak için çok karmaşık olsa da bu, çoğu araştırma grubu tarafından analiz edilen bir kavram. Uluslararası şirketlerin, insan davranışının yeni bir anlayış getirmesi gerebilir, müşterilerini anlayıp ve yeni pazarlara dönüşüm de kaçınılmazdır. Sokakları, insanların hayatlarındaki detayları ayrıntılı bir şekilde ele alıp analiz ederek, şirketlerin daha büyük resmi ve yerel pazarlara ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Yatırım yapan Atomico'nun ortağı Carolina Brochado ise Streetbees ile dünyanın ilk gerçek zamanlı teknoloji destekli müşteri analiz platformunu bulduklarını, Streetbees'in de uluslararası şirketlerin küresel tüketici tabanına girme ve onları anlama biçimini temelden değiştirdiğini söyledi.

2015 yılında, İngiltere'de kurulan Streetbees, tüketici anketleri üzerine çalışarak global markalar için market araştırmasına yardımcı oluyor. Streetbees'in müşterileri arasında Unilever, PepsiCo, Loreal, BBC World Wide ve Vodafone gibi isimler var. Streetbees'i hem Android hem de iOS üzerinden indirmek mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.