PayPal kurucu ortaklarından Thiel: Bitcoin dijital altındır

PayPal kurucu ortaklarından Thiel: Bitcoin dijital altındır

PayPal’ın kurucu ortaklarında ve Facebook’un da ilk yatırımcılarında olan Peter Thiel, bir kez daha bitcoini dijital altın olarak tanımladı. Thiel geçtiğimiz hafta New York’ta Ekonomi Kulübü’nde CNBC’ye verdiği bir röportajda, bir ödeme aracından çok bir değer depolama birimi olduğuna inandığı bitcoin için, hiç hareket etmeyen bir kasadaki altın külçeleri gibi tanımını yaptı.

Bitcoinin diğer kripto para birimlerine karşı her zaman daha değerli kalacağını ve toplam market değeri sıralamasında da hep ilk olacağını savunan Thiel, sadece bir altın karşılığı dijital varlık var olabilir sözleri ile bitcoinin geleceğine varsayımlarını ortaya koyuyor. Bu sözler güven verici olsa da daha sonra, bitcoinin yüzde 50 ila 80 olasılıkla ileride hiçbir değerinin olmayacağını ama aksi yönde de yüzde 20 ila 50 olasılıkla daha da değerleneceğini belirtiyor.

Thiel’in yatırımları ise bitcoinin daha da değerleneceği inancında olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz Ocak ayında Thiel’in de kurucu ortaklarından olduğu Kurucular Vakfı’nın (Founders Fund) çeşitli kripto para borsaları aracılığı ile 15 ila 20 milyon dolar değerinde bitcoin alışı yaptıkları ortaya çıkmıştı. Ayrıca daha önceleri, eleştirmenlerin kripto para birimlerini fazlasıyla hor gördüklerini de belirtmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.