Antalya'dan üç boyut teknolojisini eğlenceye çeviren yeni girişim: 3D Mini Selfie

Antalya'dan üç boyut teknolojisini eğlenceye çeviren yeni girişim: 3D Mini Selfie

Günümüzde 3D yazıcılar ile hemen hemen her şeyi yapmak mevcut oluyor. Giysi, maket evler, kano ve hatta soyu tükenmiş hayvanların gerçek boyutlu fosillerinin bile yapılmasının mümkün olduğu teknolojiyi farklı bir şekilde kullanan yerli girişim: 3D Mini Selfie

Fotoğrafınızı saniyeler içinde üç boyutlu mini figürler haline getiren 3D Mini Selfie, 3 yıl süren AR-GE çalışmalarının sonucunda, dünyadaki yaygın mobil üst düzey yüz tarama ve üç boyutlu modelleme teknolojisinin yazılımını ortaya çıkardı. 2017'nin ağustos ayından beri faaliyet gösteren girişimin temellerinin atıldığı yer ise Antalya.

Ücretsiz olarak kullanabildiğiniz 3D Mini Selfie sistemi, Snapchat, Facebook filtreleri benzeri bir uygulama gibi çalışıyor.  Kullanıcılar  yüzlerinin fotoğraflarını, seçeceği karakterlere giydirebiliyor ve üç boyutlu figürünün animasyonunu görebiliyor. Hatıralarının 3 boyutlu figür haline getirilmesini isteyen kullanıcılar, 3D yazıcı ile üretilmiş çıktısını da satın alabiliyor. Özellikle 14 Şubat, doğum günleri gibi özel günlerde daha fazla ilgi gören 3D Mini Selfie, sevdiklerine farklı hediyeler vermeyi sevenler tarafından epey ilgi görüyor.

Eğer siz de Wonder Woman, futbolcu, avukat veya aşçı olduğunuz figürlere sahip olmak istiyorsanız 3dminiselfie.com'a bir göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.