Apple, 2019 yılında iPhone X çentiğinden vazgeçebilir

Apple, 2019 yılında iPhone X çentiğinden vazgeçebilir

Çentiği ve farklı tasarımı sayesinde 2017 yılına damgasını vuran iPhone X, önümüzdeki yıl farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir. Bugün gelen haberlere göre Kore kaynaklı raporlar, Apple'ın 2019 yılında çentik tasarımını bırakarak ön yüzü tamamen ekran olacak bir iPhone tasarımı üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Kimi kullanıcılar tarafından takdirle karşılanan çentik tasarımı, pek çok kullanıcının ağır eleştirilerine de maruz kaldı. Fakat Android ekosistemindeki pek çok akıllı telefon üreticisi iPhone X modeline benzer bir tasarımı çizgisi tercih ederek amiral gemilerinde çentik tasarımına da geçiş yaptılar.

Daha küçük çentik, daha ince çerçeveler

Tabii ki Apple'ın çentik tasarımını tercih etmesinin en büyük nedeni ön kamera ve ekranın üst kısmında bulunması gereken sensörler. Kore kaynaklı raporlar çentik tasarımından vazgeçileceğini ve tamamen ekrandan oluşan bir tasarım tercih edileceğini söylese de, kamera, hoparlör, mikrofon ve sensörler için nasıl bir çözüm üretildiği konusunda herhangi bir bilgi paylaşmıyor.

Sadece 2019 yılı için değil 2018 için de çeşitli iddialarda bulunan Kore merkezli ET News, bu yıl karşımıza çıkması beklenen iPhone modellerinin daha küçük bir çentiğe ve daha ince çerçevelere sahip olacağının altını çizdi. 2018 yılında 3 farklı iPhone modeli ile karşılaşacağımızı da belirten rapor, sadece iki modelin OLED ekranlara sahip olacağı söylüyor. iPhone modelleri ile ilgili yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.