Litecoin-Cash çatallanması gerçekleşti

Litecoin'den çatallanarak yaratılan litecoin-cash, geçtiğimiz hafta sonu hiçbir teknik aksaklık yaşamadan hayatına başladı ancak hedeflediği coşkuyu maalesef yakalayamadı.

Şu sıralar 6 dolar seviyesinde işlem gören litecoin-cash (LLC) çatallandığı liteconin sadece %2 si kadar bir değere ulaşabildi. Toplam market değeri olarak ise 1.8 milyon doları ancak bulabildi. Litecoin ise geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolar işlem hacmine ulaşarak en büyük beşinci kripto para olmayı başarmıştı.

Litecoin-cash 20 Şubat günü açılışı 1.4 dolar ile yaptı ve kısa zamanda 9.25 doları görerek yüzde 560’lık bir değer artışı sağladı.

Litecoini elinde tutanlardan başka pek bir yatırımcısı olmayan litecoin-cash şimdilik sadece YoBit kripto para borsasında işlem görüyor. Litecoin-cash resmi web sitesinde listelenmiş olmalarına rağmen Mercatox ve TradeSatoshi borsaları hala litecoin-cash işlemlerine başlamadı.

Geliştirici takımının isim tercihleri bir reklam kampanyası gibi görünse de yarardan çok zarar getirmiş gibi görünüyor. Litecoin ana geliştiricisi Charlie Lee daha önce konuyla ilgili ciddi eleştiriler getirmiş piyasada oluşan kafa karışıklıklarından insanların para kazanmaya çalıştıklarını vurgulamıştı. Bitcoin-cash ekibinin bitcoin ana geliştiricileri ile fikir ayrılıkları sebebiyle çıkmış olmasına rağmen litecoin geliştiricileri arasında böyle bir durum söz konusu değildi. Ayrıca litecoin, bitcoinin yaşadığı ölçeklendirme sorununa daha sahip değildi. Litecoin-cash’in piyasada yer edinip edinemeyeceğini zaman gösterecek. Ama şimdilik insanların, başarılı kripto paraları çatallayıp süslü isimler vererek para kazanmaya çalışma girişimleri devam edecek gibi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.