Ceev: Linkedin'deki özgeçmişinizi estetik bir CV'ye dönüştüren uygulama
Girişim

Ceev: Linkedin'deki özgeçmişinizi estetik bir CV'ye dönüştüren uygulama

Artık bir çok kişi kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş yerine LinkedIn profilinin linkini göndermeyi tercih ediyor. Yine de IK yöneticilerinin gözünde ve reklamcılık sektöründe yaratıcı ve estetik bir CV adaylara puan kazandırıyor. CV tasarlama konusunda tasarım bilgilerine güvenmeyen adaylar için ise Ceev yeni bir alternatif yaratmış durumda.

Bu ücretsiz Chrome eklentisi LinkedIn profilinizi basılabilecek nitelikte bir özgeçmişe dönüştürüyor. Eklentiyi Chrome'a yükledikten sonra Ceev üzerinden LinkedIn profilinize gidebiliyorsunuz. Ardından profilindeki bilgilerin içe aktaran Ceev size farklı tasarım templateleri sunuyor.

Bu arada eklenti çalışırken güç bir bilgilendirme penceresi açıldığını görebilirsiniz, endişelenmeyin. 4 farklı şablon seçeneği sunan Ceev'de kullanıcılar, farklı renk ve fontları da deneyebiliyor.

Böylece farklı CV kombinasyonlara ulaşan kullanıcılar baskı için kendilerine sunulan formatlar arasında seçim yapabiliyor.

Sıra hazırlanan bu dokümanı basmaya geldiğinde ise Ceev size bir çok farklı seçenek öneriyor. Seçenekler arasında PDF olarak kaydet, mail olarak gönder, OneNote'a yükle, ve Faks olarak gönder ise en çok dikkat çekenler.

Eğer Ceev'i denemek istemiyorsanız, LinkedIn'in PDF olarak kaydet seçeneğini tekrar hatırlatalım. Ancak bu seçenek ne yazık ki türlçe karakterleri desteklemiyor. Ceev'e şans vermek isteyen okuyucularımız eklentiyi buradan yükleyebilir.

Yorumlar (2)
  1. Bence bu alandaki en iyi uygulama cvlogin.com. Belki de Türkiye den çıkan bir uygulama olduğundan bana öyle geliyor.

  2. Hızlı CV hazırlama toollarının kullanımları bütün dünyada hızla artıyor. Artık cv lerin sürekli güncel tutulması zorunluluğu, yeni neslin kısa süreli çalışma süresi, şirketle bağlarının düşük olması, hızlı sıkılmaları iş değiştirme hızını çok arttırdı.cvlogin.com olsun, ceev olsun, europass olsun özellikle ilk cv leri hazırlarken çok yardımcı olan toollar