Konum odaklı acil kan arama uygulaması: Hayat Kurtar
Mobil

Konum odaklı acil kan arama uygulaması: Hayat Kurtar

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak karşımıza çıkan Hayat Kurtar, konum odaklı acil kan arama uygulaması olarak hizmet veriyor. Acil kan ihtiyacının olduğu durumlarda kullanılabilecek başarılı bir alternatif olan Hayat Kurtar, hem iOS hem de Android platformları için ücretsiz olarak sunulmuş durumda.

Acil kan ihtiyaçları içim hızlı alternatif

Kolay kullanımı ve zamandan tasarruf sağlaması ile öne çıkan Hayat Kurtar, platform arayıcılığı ile paylaşılan kan ihtiyaçlarını kullanıcılarına bildirimler olarak iletiyor. Hayat Kurtar'ın konum odaklı olması sebebiyle kullanıcısına en yakın konumdaki ihtiyaçları ilettiğini de ekleyelim.

Tabii ki bildirimi gördükten sonra kan ihtiyacı için harekete geçmek veya geçmemek tamamen kullanıcıya kalmış durumda. Kısacası Hayat Kurtar sayesinde size yakın çevrede oluşabilecek acil kan ihtiyaçlarından haberdar olabilir ve bir hayat kurtarabilirsiniz.

Kendinize veya yakınlarınıza acil bir kan ihtiyacı durumunda ise uygulamayı kan aramak için kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için ise kan grubunuzu ve konumunuzu belirlemeniz yeterli. Dilerseniz Hayat Kurtar uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (1)
  1. Bu şekilde ihtiyaç sahiplerinin kan bulması çok zor. Çünkü bu tarz bir uygulamayı ancak ihtiyacı olan indirir sonra tahmin ediyorum ki işi bitince siler. Çok çok sağ duyulu olunması lazım bunun her telefonda olması için. O yüzden bence böyle bir uygulamanın e-devlet gibi bir platforma gömülü olarak yer alması lazım. Sonuç olarak e-devlet birçok akıllı telefonda yüklü artık. Dileyen oradan girip ihtiyacı olanları görebilmeli. Aynı ilanı hastaneler doğrudan e-devlet üzerinden bildirim olarak da atabilmeli. Böylece daha fazla ihtiyacı olan kişinin yer alması ve daha fazla kişi tarafından duyulması sağlanır.