İnsan sayma sistemleri geliştiren V-Count, 1,3 milyon euro yatırım aldı
Yatırım

İnsan sayma sistemleri geliştiren V-Count, 1,3 milyon euro yatırım aldı

2016 yılının Temmuz ayında Revo Capital'dan 1,4 milyon dolar yatırım alan V-Count, yeni bir yatırım haberi ile karşımızda. Aldığı ikinci tur yatırımı açıklayan V-Count, Diffusion Capital Partners'tan (DCP) 1,3 milyon euro yatırım aldığını paylaştı.

Toplam yatırım 3,5 milyon dolara çıktı

Yeni yatırımla birlikte V-Count'ın aldığı toplam yatırım ise 3,5 milyon dolara çıktı. Miami, Dubai ve İstanbul’da ofisleri bulunan V-Count, insan sayma sistemleri üzerine odaklanıyor. Kişi Sayma, Heatmap analizi ve kasa kuyruk analizi gibi perakendeden fuarcılığa, havalimanlarından kütüphanelere kadar pek çok sektörde kullanılabilen donanım ve yazılım teknolojileri üreten V-Count, 2012 yılında ODTÜ Teknokent'te Demirhan Büyüközcü ve Kaan Kayabalı tarafından kuruldu.

Alının ikinci tur yatırımı ile 2018 yılına hızlı bir başlangıç yapan V-Count, 80 ülkede 20 bin noktada hizmet veriyor. Geçtiğimiz ay Amerikan Ulusal Perakendeciler Federasyonu’nun New York’ta düzenlediği fuara katılan V-Count, bu yıl 95 ülkeden yaklaşık 35 bin perakende profesyonelinin katılımıyla gerçekleşen NRF Big Show’un da sponsorlarındandı.

Yorumlar (2)
  1. Türkiye'den çıkıp bütün dünyaya açılan bu tarz girişimleri görmek oldukça sevindirici ve gurur verici. tebrikler

  2. Uğur Çivi Uğur Çivi

    Harika bir sistem. Kurucularını tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.