Y Combinator'dan girişimler için yeni program: Series A
Girişim

Y Combinator'dan girişimler için yeni program: Series A

Dünyanın en önemli girişim hızlandırma programlarından biri olan Y Combinator, yeni bir program ile karşımızda. Series A adındaki yeni Y Combinator programı, girişimlerin seri A yatırım turunda topladıkları yatırımları geliştirmek ve girişimlere daha fazla yatırım toplamak adına yardımcı olacak.

Series A programını denetleyen YC partneri Aaron Harris'in paylaştığı bilgilere göre sessiz sedasız geliştirilen program, Kasım ayında girişimlerin kullanımına sunuldu. İki alana odaklanacak olan Series A programının birinci önceliği ise yukarıda da belirttiğimiz üzere girişimlerin seri A yatırım turundaki başarılarını artırmak.

62 yatırım turunda 550 milyon dolar toplandı

Seri A yatırım turundaki başarıların artırılmasının haricinde yatırım turlarının kalitesini de artırmayı hedefleyen Series A programı, girişimlerin uzun vadeli başarı oranını önemli ölçüde artırmak için tasarlandı. Y Combinator'ın paylaştığı verilere göre girişimler, geçtiğimiz yıl 62 seri A yatırım turunda toplamda 550 milyon dolardan daha fazla yatırım topladı.

Toplanan 550 milyon dolara rağmen girişimlerin önemli hatalar yaptıklarını dile getiren Y Combinator, en büyük problemin zamanlama hataları olduğunun altını çiziyor. Girişim kurucularının yanlış amaçlar uğruna paralarını harcadığını dile getiren Y Combinator, seri A yatırım turlarının başlamasının nedeni olarak ise hatalar nedeniyle girişimlerin paralarının bitmesini gösteriyor.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri