Mac uygulamaları için abonelik servisi sunan Setapp, 15 bin aboneye ulaştı

Mac uygulamaları için abonelik servisi sunan Setapp, 15 bin aboneye ulaştı

Alıştığımız abonelik sistemlerinden farklı olarak uygulamalara odaklanan Setapp, Ocak ayı itibariyle 15 bin ücretli aboneye ulaştı. Geçtiğimiz yıllarda Netflix ve Spotify gibi firmalar sayesinde oldukça popüler bir hale gelen abonelik sistemini Mac uygulamalarına uygulayan Setapp, yaklaşık 1 yıl önce karşımıza çıkmıştı.

Kullanıcılarına aylık 9,99 dolar karşılığında 105 ücretli Mac uygulamasını ücretsiz bir şekilde sunan Setapp, Ukrayna merkezli bağımsız geliştirici şirketi MacPaw tarafından kuruldu. Ücretli Mac uygulamalarını uygun fiyatlara kullanmak için oldukça başarılı bir alternatif olan Setapp, 1 yıl içinde 200 bin kullanıcı tarafından denendi.

Ulysses, CleanMyMac, iStat Menus ve daha fazlası

Bugüne kadar toplamda 200 bin kişi tarafından kullanılan Setapp'ın bir yıl sonundaki ücretli abone sayısı ise yukarıda da belirttiğimiz üzere 15 bin. İlk yılında yaklaşık 1,5 milyon dolar gelir elde edecek olan Setapp, kısa süre içinde servisine yeni paketler de ekleyecek.

Önümüzdeki aylarda aile paketi seçeneğini kullanıma sunacak olan Setapp, yıl sonunda kataloğundaki uygulama adedini ise 300'ün üzerine çıkartmayı hedefliyor. Kısa süre içinde ücretli abone sayısını artırmayı başaran Setapp, geçtiğimiz Kasım ayında 12 bin 500 ücretli aboneye sahipti. Son olarak Setapp'ın sunduğu uygulamalar arasında Ulysses, CleanMyMac, iStat Menus ve Screens gibi popüler uygulamaların yer aldığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.