Milyarder yatırımcı Warren Buffett: Kripto paraların sonu kötü bitecek

Milyarder yatırımcı Warren Buffett: Kripto paraların sonu kötü bitecek

Dünyanın en büyük yatırım firmalarından birinin de sahibi olan milyarder yatırımcı Warren Buffett, bitcoine karşı durmaya devam ediyor. Geçtiğimiz çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda kripto paraların sonu üzerine konuşan Buffett, oldukça kötü bir son öngördüğünü paylaştı. Buffett röportajda şöyle diyordu:

"Kripto para birimlerinin şu anki durumu açısından, genel olarak, neredeyse kesin bir şekilde kötü sona ereceğini söyleyebilirim. Ne zaman sona erecek, nasıl olacak veya daha başka bir şey bilmiyorum."

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde fiyatların düşeceğini söyleyerek açıklamalara devam eden Warren Buffett, bitcoinin vadeli işlemleri ile ilgili de çok fazla bilgi sahibi olmadığını itiraf etti. Kendisinin veya sahip olduğu yatırım firması Berkshire Hathaway'in herhangi bir kripto paraya sahip olmadığını ve hiç bir zaman da olmayacağını belirtmeyi de ihmal etmedi.

Aylardır bitcoin hakkında herhangi bir yorumda bulunmayan Warren Buffett yaklaşık 3 ay önce bitcoin ile ilgili "gerçek balon" yorumunda bulunmuştu. Bitcoinin piyasa değeri bakımından en büyük kripto para olduğunu düşünmenin de oldukça büyük bir hata olduğunu belirten Buffett, piyasa değeri olarak bitcoinin doğal olmayan şekilde arttığını ve bu nedenle yatırımcıların yanlış değerlendirme yaptığını savunuyor.

Bitcoin ile ilgili olarak oldukça sert açıklamalar yapan ve ilk zamanlarda bu açıklamaları ciddi düşüşlere neden olan J.P. Morgan Chase'in CEO'su Jamie Dimon, Salı günü Fox Business'a verdiği bir röportajda bitcoin hakkında söylediği "dolandırıcılık" sözünden pişman olduğunu ve aslında sadece diğer insanlardan farklı bir görüşe sahip olduğunu belirtmek istediğini söylemişti. Tabi yine de bitcoinle ve kripto paralarla hala ilgilenmediğini sadece "blockchain" gerçeğiyle ilgilendiğini belirtmeyi de ihmal etmemişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.