Google, Assistant eylemlerini keşfedebilmeniz için yeni bir rehber yayınladı
Arama
Teknoloji

Google, Assistant eylemlerini keşfedebilmeniz için yeni bir rehber yayınladı

Google’ın yayınladığı yeni rehber sayesinde Google Assistant ‘ın bir milyondan fazla eylemi yerine getirdiğine tanık olabilirsiniz. İster Google Görsellerden fotoğraf seçmek olsun ister Headspace’ten bir meditasyon seansı açmak Google Assistant bir çok konuda harekete geçebiliyor. Ancak Google Assistant, kullanıcıların ne dediğini anlamadığında işler karışabiliyor. Böylece Google Home ya da Alexa kullanıcılarının bu araçların tüm kapasitesinden faydalanmak yerine müzik çalmak ya da alarm kurmak gibi basit eylemlerde kullandığını görebiliyoruz.

Bu sorunu çözmek için harekete geçen Google, kullanıcılarının rahatlıkla faydalanabileceği bir rehber oluşturdu. Özellikle yeni kullanıcıların ilgisini çekebilecek olan bu rehberde konu başlıkları altında eylemler ve ürünler listeleniyor. Bunun yanı sıra Asistanınızın sizi daha kolay anlayabilmesi için kullanabileceğiniz soru kalıplarını da rehberde bulabiliyorsunuz.

Üçüncü parti eylemleri geçtiğimiz yıl aktif hale getiren Google şimdiye kadar bu konuda  Amazon kadar ilgi görmedi. Belki de bu yeni rehberl birlikte Google yeni yazılım geliştiricilerin ilgisini çekebilir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
  1. Buket Cesur dedi ki:

    IOS un SIRI kadar iyi olmasada seviyorum Google Assistant’ı. Çoğu zaman anlaşamadığımız doğru ama 🙂

  2. Notdefteri dedi ki:

    Kullanması güzel lakin telaffuzları doğru anlamıyor bazen. Yine de android de ceyda ile ikisi en iyisi.

Bir Yorum Yazın