Yerli biyoteknoloji girişimi RS Research, 900 bin euro yatırım aldı

Yerli biyoteknoloji girişimi RS Research, 900 bin euro yatırım aldı

Prof. Rana Sanyal’ın liderliğinde bilimsel araştırmalar yürüten biyoteknoloji girişimi RS Research, 2018 yılına yeni bir yatırım turu ile giriş yaptı. Yeni yatırım turu ile 3 milyon euro toplamayı hedefleyen RS Research, yeni turda 900 bin euro yatırım almayı da başardı.

2015 yılında Prof. Rana Sanyal ve Sena Nomak tarafından Teknopark İstanbul’da kurulan RS Research'ün geçtiğimiz yılın Nisan ayında ACT Venture Partners‘tan 1,1 milyon euro yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Aldığı çekirdek yatırım sayesinde çalışmalarına hız veren girişim, kendi portföyünde bulunan ilaç adayı molekülleri 2018 yılından itibaren klinik faza taşımayı hedefliyor.

ACT Venture Partners'tan ikinci yatırım

900 bin euroluk yeni yatırımını da tekrardan ACT Venture Partners'tan alan girişim, bugüne kadar toplamda 2 milyon euro yatırım almış oldu. Portföyünde bulunan ilaç adayı moleküllerin preklinik çalışmalarında aldığı başarılı sonuçlar sayesinde yatırımcıların ilgisini çeken RS Research, geliştirdiği hedefleyici ilaç taşıyıcı platform teknolojisi için potansiyel iş birlikleri ile de ilgileniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama da paylaşan RS Research kurucu ortağı ve COO’su Sena Nomak, 2015 yılında başlattıkları alışmaların 2017 yılında hız kazandığını dile getirdi. Yol haritaları doğrultusunda hem laboratuvar hem de preklinik aşamada yer alan ilaç adayı moleküllerinin klinik faza taşıyabilmelerini sağlayacak bu yeni yatırım turunun çok heyecan verici olduğunu belirten Nomak, önlerinde yoğun ve zorlu bir takvim var olduğunun da altını çizdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.