Biryudumkitap'tan kitaba ilgiyi artıracak Chrome eklentisi

Biryudumkitap'tan kitaba ilgiyi artıracak Chrome eklentisi

Chrome eklentileri basit ve kullanışlılığı fayda ile birleştirince oldukça önemli etkiye sahip oluyor.  E-posta pazarlamasına kitap pasajı göndererek dahil olan ve adeta e-postaya ilgiyi artıran Biryudumkitap, yine ince bir noktayı yakaladı: Her yeni pencerede kitap alıntıları ile kullanıcıları karşılayacak.

Abonelerine her sabah kitap pasajları gönderen Biryudumkitap, adeta kitabı sevdirmek için yeni servisler geliştirerek sosyal girişim olduğunu kanıtlıyor. Geçtiğimiz yıl verilerini daha önce paylaşan Biryudumkitap'ın 73 milyon 256 bin 881 e-posta gönderdiğini ve e-postaların yaklaşık 35 milyonunun açıldığını da ekleyelim.

Gelelim Chrome eklentisinin detaylarına Biryudumkitap ekibinin paylaştığı bilgiye göre, ortalama bir Chrome kullanıcısı günde 150 sekme açıyor. Her sekmede paylaştığı alıntılarla, kısa cümlelerle de olsa kitap okutmayı hedefleyen girişimin bu servisi kısa zamanda dikkat çeken ilgiye de sahip oldu: Eklenti yayına alındıktan 12 saat sonra 6235 defa indirildi ve 60 binden fazla gösterim yapmayı başardı.

Biryudumkitap ekibinin paylaştığı dikkat çeken bilgilerden biri de, TÜİK verilerine göre Türkiye'de kitap okumaya ayrılan süre günde 1 dakika. Pasajlarla bu süreyi 5 dakikaya çıkarmayı hedefleyen girişim, bu eklenti sayesinde, oldukça basit bir yöntemle sosyal fayda hedefini de büyütüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.