İyilik odaklı sosyal girişim: begoodto.me

İyilik odaklı sosyal girişim: begoodto.me

Google ve Blablacar'dan tanıdğımı Esin İmer Haşlaman profesyonel hayattan girişimciliğe adım attı. Selen Ataç ve Erkin Deveci ile birlikte kullanıcıları iyilik yapmaya teşvik eden bir uygulama olan begoodto.me'yi yayına alan ekip "İyiliği nasıl artırırız?" sorusuna cevap veriyor.

Her gün karşılaştığınız iyi davranışları, sizi mutlu eden iyi şeyleri paylaşabildiğiniz uygulamada hem iyilik konusunda farkındalık yaratıyor hem de iyiliğin yayılmasına katkıda bulunabiliyorsunuz.

begoodto.me uygulamasını indirdikten sonra Facebook hesabınız üzerinden üye olabilirsiniz. Ardından yaptığınız, gördüğünüz, duyduğunuz ya da size yapılan iyilikleri, metin, video veya görsel ekleyerek uygulama üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Uygulamada şimdilik link ekleme özelliği yok ancak gördüğünüz iyilik odaklı bir haberin ekran alıntısını ekleyebilirsiniz.

begoodto.me özellikleri arasına oyunlaştırmayı da eklemiş durumda. Uygulamada paylaşılan iyilik içerikleri otomatik olarak İyipuan'a dönüşüyor. Üstelik paylaşılan iyiliklerin yayılmasına yardım ettikçe de İyipuan kazanmanız mümkün. Kazandığınız İyipuanlar sayesinde ise başkalarına iyilik yapabilirsiniz. Nasıl mı? Kazandığınız puanları, uygulama içinde yer alan ve markaların ihtiyaca yönelik oluşturdukları sosyal sorumluluk projelerine de aktararak. Görünen o ki; begoodto.me insanları iyilik yapmaya teşvik etmenin en güzel yollarından birini bulmuş bile.

Yine de puanlarınızı sadece başkalarına iyilik yapmak için kullanmak zorunda değilsiniz. İyipuanlarınızı aynı zamanda markaların hediye çekleri veya indirim kuponlarına aktararak, kendinizi mutlu etmek için de kullanmanız mümkün.  Ne de olsa mutluluk kişinin kendisinde başlar ve paylaştıkça artar.

Odak noktasına iyiliği yerleştiren bir uygulamanın özellikle ülkemizden çıkması oldukça gurur verici. Sizde bu iyilik hareketinin bir parçası olmak istiyorsanız begoodto.me’yi Google Play ve AppStore’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.