"Scotty bizi ışınla" sloganıyla kişileri motorla taşıyan girişimin şimdiki hedefi: Yemek dağıtımı

Geçtiğimiz  yılın Nisan ayında İstanbul’un trafik derdini çözmek ve hızlı bir ulaşım seçeneği sunmak için yola çıkan Scotty, yemek dağıtımına başladı. Motosikletle yolculuk paylaşımından sonra yemek siparişi sektörüne de yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Scotty, mevcut uygulaması içinde yayına aldığı yemek siparişi verebilme özelliğiyle kullanıcılarına kişiye özel bir paket servisi deneyimi sunuyor.

Oldukça basit bir şekilde çalışan yemek siparişi verme sistemi, uygulama arayıcılığıyla yemek siparişi veren kullanıcılarla yemek siparişini verdiği anda restorana en yakında bulunan Scotty sürücüsünü eşleştiriyor. Yemek siparişinin nerede olduğunu uygulama içinden anlık olarak takip edebileceğini de ekleyelim.

500 restoran ve 150 Scotty sürücüsü

Restoranların moto kurye konusunda yaşadıkları sorunlara alternatif bir çözüm oluşturmak isteyen Scotty, şu anda Üsküdar, Kadıköy, Bağdat Caddesi ve Bostancı bölgelerinde yemek dağıtımı yapıyor. Toplamda 500 restoran ile anlaşmalı olan Scotty, yemek dağıtım servisini 2018 yılında İstanbul'un tüm bölgelerine ulaştırmayı hedefliyor.

Kullanıma sunulduğu ilk 10 gün içinde 5 bini aşkın yemek dağıtımı yapmayı başaran servis, yemek siparişlerini ortalama olarak 20 dakika içinde kullanıcılarına ulaştırıyor. Scotty içinde sadece yemek dikeyi icin 150'den fazla sürücü aktivasyonu gerçekleştirildiğini ve bu sürücülerin dağıtım başına ücret aldıklarını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.