2017 yılına ait verilerini paylaşan ModaCruz, 1,8 milyon kadının satış yapmasına aracılık etti

2017 yılına ait verilerini paylaşan ModaCruz, 1,8 milyon kadının satış yapmasına aracılık etti

İkinci el kıyafetlerin satışa sunulduğu bir pazar yeri olarak hizmet veren ModaCruz, 2017 yılına ait "Kıyafet Paylaşım Raporu"nu açıkladı. ModaCruz tarafından paylaşılan bilgilere göre 2017 yılında 1,8 milyon kadın hem kendi hem de yakınlarının giymedikleri kıyafetleri değerlendirmek için satış yaptı.

Kadınlara yeni ürün almak yerine ikinci el ürünlerini satın alarak tasarruf etme imkanı tanıyan ModaCruz, kullanıcılarının 2017 yılında 295 milyon TL tasarruf etmesine aracılık etti. Paylaşılan rapora göre geçen yıl kendi kıyafetlerinin yanı sıra yakınlarına ve arkadaşlarına ait 3 bin 155 ürün satan bir ModaCruz kullanıcısı 288 bin TL’yle en yüksek geliri elde etti.

Geçtiğimiz yıl en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Muğla’da yaşayan kadınlar kıyafetlerini satarken, ikinci elde en çok çanta, saat, gözlük ve ayakkabılar satıldı. Dakikada 2 ürün satılırken, her 8 dakikada kadınlar tarafından bir ürünün satışa çıkarıldığını da ekleyelim.

445 bin pazarlık teklifi

4 bin 195 markaya ait kıyafeti satışa çıkaran kadınlar, online alışverişte de en sevdikleri alışkanlıklardan biri olan pazarlıktan vazgeçmedi. Toplamda 17,5 milyon kez birbirlerine yorum yapan kullanıcılar, 445 bin kez pazarlık için teklif verdi. İkonik lükste ise en çok Burberry, Chanel, Louis Vuitton, Gucci markaları tercih edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama da yapan ModaCruz.com CEO’su Melis Güçtaş, paylaşım ekonomisinin Avrupa ve ABD’de oldukça revaçta olan bir iş modeli olduğunun altını çizdi. İnsanlar artık evini, otomobillerini, elektronik eşyalarını, kıyafetlerini paylaştığını dile getiren Güçtaş, bir kadının aylık kazancının 2 ila 7 bin TL arasında değiştiğini de paylaştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.