Webrazzi Ödülleri 2017 bir sürprizle oylamaya açıldı
Etkinlikler

Webrazzi Ödülleri 2017 bir sürprizle oylamaya açıldı

Webrazzi Ödülleri 2017‘de 26 Aralık’ta başlayan aday belirleme süreci dün akşam 5'te sona erdi. 7 gün içinde sizlerden gelen aday önerileri ile 15 farklı kategori için en çok aday gösterilen isimleri belirledik ve bir sürprizle Webrazzi Ödülleri 2017’yi az önce oylamaya açtık.

Gelelim sürprize, halk oylaması ile belirlenen 15 farklı kategoriye bir kategori de biz ekledik: Yılın Blockchain Girişimi. Webrazzi ekibi olarak adayları belirlediğimiz bu kategori umarız ilerleyen süreçte küresel çapta etki yaratacak girişimlerin çıkmasına vesile olur.

Yılın Blockchain Girişimi kategorisi haricinde 2017 yılının, internet ve teknoloji dünyasında en başarılı girişimleri, girişimcileri, yatırımcıları, girişim hızlandırıcıları dahil olmak üzere en dijital markaların da yarıştığı Webrazzi Ödülleri 2017’de 16 farklı kategoride 160 aday yer alıyor.

Geçen sene 134 bin oy kullanılmıştı

Geçen seneyi hatırlayacak olursak 15 kategoride 150 aday yarışmış ve toplamda 134 bin 232 adet oy kullanılmıştı. Dilerseniz geçen senenin kazananlarına detaylıca göz atabilir veya hemen 2017 yılı için oyunuzu kullanabilirsiniz.

Unutmayın, oylama 12 Ocak akşam 5'te sona eriyor. Bu arada Webrazzi Ödülleri 2017'nin Twitter’da #odul17 etiketi ile takip edebilmeniz mümkün.

Yorumlar (7)
 1. Adayın ismine tıklar tıklamaz oy verilmiş oluyor ve tercih değiştirilemiyor. Bu nasıl bir UX kararı? Umarım oy sayısı artmadan değiştirilir.

  1. Oylamanın gerçek olduğunu gösterecek bir UX kararı. Seçimlerde oy kullanırken tüh yanlış bastım bir tane daha oy pusulası alabilir miyim diyebiliyor musunuz?

   1. Kullanım alışkanlıklarını düşünüyorum; herhalde herkes bir onay butonuna veya teyit alma sorusuna alışkındır ve beklentisi de o olur. Bariz bir uyarı vardı da ben görmediysem hak veririm tabii. Fakat yanlışlıkla tıklamak ile yanlışlıkla oy pusulasına mühür basmak arasında ciddi bir fark var. Aday bilgisine ulaşacağımız link simgesinin de tek tık ile oy kaydetmeyi sağlayan alanın içinde kalması hata ihtimalini artırıyor bence. Çok büyük değişikliğe sebep olacağını sanmıyorum, yine de kötü bir tercih olarak değerlendiriyorum.

   2. Ahmet Yılmaz Ahmet Yılmaz

    Arda'yı verdiği feedback konusunda haklı buluyorum. Çok sevimsiz bir cevap olmuş.

   3. Ali Altuğ ne saçma bir yorumda bulunmuşsun. Arda çok doğru bir feedback vermiş. Bari kişinin ve girişimin üzerine geldiğinde oy ver diye bir hover olsa!

   4. Harun Harun

    Seçimlerde oy kullanırken yanlış basmış olsanız bile pusulayı zarfa koymama gibi seçeneğiniz var. Oylamanın gerçekliğini gösterecek milyon tane yol varken, verilen UX kararı çok saçma buldum. İş yapmamak adına alınmış bir karar için üretilmiş bir bahane gibi duruyor.

 2. Bu yıl rağbet biraz azaldı. Aslında yarışma konsepti üzerinde iyileştirme düşünülebilir. Bu konuda webrazzi okurları en iyi geri bildirimi verecektir.