Yolculuk sayısını son bir yılda 4,3 kat artıran Uber, Türkiye'de 1,5 milyon kez indirildi

Yolculuk sayısını son bir yılda 4,3 kat artıran Uber, Türkiye'de 1,5 milyon kez indirildi

Toplamda 80 ülkede 650'den fazla şehirde hizmet veren Uber, ülkemizde 1,5 milyon kez indirilmeyi başardı. İlk olarak 2014 yılında ülkemizde hizmet vermeye başlayan Uber, Türkiye'deki aylık yolculuk sayısını son bir yılda 4,3 kat artırdı. Dünyada 2 milyondan fazla sürücü ile hizmet veren Uber, günde yaklaşık 10 milyon yolculuk gerçekleştiriyor.

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de büyümeye devam eden Uber, geçtiğimiz yıla oranla global seviyede yolculuk hacmi ve ciro anlamında iki kat artış yakaladı. Türkiye'de şimdiye kadar 1,5 milyon kez indirilen mobil uygulamanın, sadece Avrupa'da, 11 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.

Avrupalı kullanıcı sayısı ikiye katlandı

Ülkemizde hem yerel halk hem de turistler tarafından kullanılan Uber'in Avrupalı kullanıcı sayısı ise geçen yılın Eylül ayından bu yana neredeyse ikiye katlandı. Son 3 ayda 79 farklı ülkeden gelen Uber kullanıcılarının İstanbul'daki şehir içi yolculukları için Uber'i tercih ettiğini de ekleyelim.

Yaz aylarında İstanbul'un haricinde Bodrum ve Çeşme'de de hizmet veren Uber'in 2018 yılında yeni illerde de hizmet vermesi bekleniyor. Tabii ki 2017 yılının Uber için pek olumlu geçmediğini de hatırlatalım. Hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok sıkıntı yaşayan Uber'in, geçtiğimiz hafta Avrupa Adalet Divanı tarafından bir taksi şirketi olduğu karara bağlandı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.