Kamp ve doğa aktivitelerine hazırlık sürecini kolaylaştıran uygulama: Doğaya Kaçış

Kamp ve doğa aktivitelerine hazırlık sürecini kolaylaştıran uygulama: Doğaya Kaçış

Ülkemizdeki kamp ve doğa sporlarını yapabileceğiniz alanları keşfetmenize olanak tanıyan Doğaya Kaçış uygulaması, ziyaret etmek istediğiniz alandaki tüm imkanları detaylı olarak kullanıcılarına sunuyor. 9 yıldır yazılım sektöründe geliştirici olarak çalışan Sezer Altun tarafından geliştirilen Doğaya Kaçış, konumunuza veya girdiğiniz bölgeye göre en yakından başlayarak doğaya kaçış rotaları belirlemenize yardımcı oluyor.

Doğada yapılacak aktivitelere hazırlık sürecini kolaylaştırmak adına geliştirilen Doğaya Kaçış, yaklaşık 3 ay içinde geliştirildi. Geçtiğimiz Eylül ayında hem iOS hem de Android platformları için ücretsiz olarak sunulan Doğaya Kaçış, kamp alanlarındaki güvenlik, elektrik, market, sosyal tesis, vahşi hayvan, çeşme, ulaşım, büfe, duş/kabin, dere, şelale ve ücretli/ücretsiz gibi detayları öğrenmek için bölgede kamp yapan insanlar ile iletişime geçerek bu bilgileri topluyor.

8 bin 600 kullanıcıya ulaştı

Doğa sever insanlar ile geniş bir ağ kurarak bu bilgi havuzu oluşturan Doğaya Kaçış uygulaması, insanları şehir ve iş temposundan uzaklaştırarak doğayı keşfetmelerini olanak tanımayı hedefliyor. Kamp, dağcılık, olta balıkçılığı, treking, yamaç paraşütü, yüzme, rafting ve bisiklet gibi aktiviteler için hizmet veren uygulama, 8 bin 600'ü aşkın kullanıcıya da ulaşmayı başardı.

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan Doğaya Kaçış, doğa sporları alanında faaliyet gösteren firmalar ile iş birliğine giderek gelir elde ediyor. Örneğin dağcılık alanlarını aramış bir kullanıcıya dağcılık ürünleri sunan uygulama, kullanıcıyı çeşitli kampanyalardan da haberdar ediyor.

Sadece kamp ve doğa aktiviteleri yapılacak alanları değil, alanlarındaki önemli detayları da kullanıcınsa sunarak rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlayan Doğaya Kaçış uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.