1,9 milyar doların üzerinde yatırım alan Magic Leap nihayet ilk ürününü tanıttı

1,9 milyar doların üzerinde yatırım alan Magic Leap nihayet ilk ürününü tanıttı

Geçtiğimiz Ekim ayında Magic Leap'in ilk ürününü önümüzdeki aylar içinde tanıtabileceğini sizlere aktarmıştık. Satışa sunulmuş bir ürünü olmamasına rağmen toplamda 1.9 milyar doların üzerinde yatırım toplamayı başaran Magic Leap, ilk ürünü olan artırılmış gerçeklik gözlüğü Magic Leap One'ı tanıttı.

Magic Leap One “Creator Edition" modelinin detaylarını paylaşan artırılmış gerçeklik girişimi, gözlüğün 2018 yılında satışa sunulacağını duyurdu. Benzer teknolojileri kullanan pek çok firma "Artırılmış gerçeklik" kalıbını kullansa da, Magic Leap'in teknolojisini "Karma gerçeklik" olarak adlandırdığını da belirtelim.

Lightwear, Lightpack ve Control

Gözlük, güç ünitesi ve kontrolcü olmak üzere 3 donanım ürününden oluşan Magic Leap One, hafif ve taşınabilir olması ile dikkatleri çekiyor. Gözlük için Lightwear ve güç ünitesi için Lightpack ismini kullanan Magic Leap, kablosuz kontrolcüye ise Control ismini vermiş. Uzun kullanımlar düşünülerek ergonomik bir şekilde tasarlanan gözlük Magic Leap'in Digital Lightfield teknolojisi de kullanıyor. Oldukça güçlü bir işlemciye sahip olan Magic Leap One gözlüğü üzerinde 6 adet kamera da bulunduruyor.

Artırılmış gerçeklik gözlüğünün ses, jestler ve kafa hareketleri ile kontrol edilebilmesinin yanı sıra göz takibi yapabildiğini de ekleyelim. Görüntü teknolojilerinin yanı sıra Magic Leap One gözlüğünü ses teknolojileri ile de donatan Magic Leap, gerçekçi bir deneyim sunmayı vadediyor. 2018 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması beklenen Magic Leap One “Creator Edition" modelinin fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.