Apple, 2017 yılının en popüler uygulamalarını paylaştı

Apple, 2017 yılının en popüler uygulamalarını paylaştı

"Sahi, akıllı telefonlar olmadan önce ne yapıyorduk" konuşmaları sohbetlerin vazgeçilmezlerinden biri olmaya başladı. Henüz farkında olmasak da akıllı telefonlarla beraber hayatımıza giren mobil uygulamalar, hayatımızı şekillendiriyor, hızlandırıyor ve daha yaşanılır hale getiriyor.

Biraz abartılı gibi gelse de gelişmiş oyunları akıllı telefonlarda oynamaya başladıktan sonra kısıtlı bir şekilde yemek siparişleri verdiğimiz mobil uygulamalar artık o kadar çeşitli ve detaylı ki ulaşmak istediğiniz her şey elinizin altında.

Mobil uygulamalar aracılığıyla evinize su isteyebilir, tamirci çağırabilir, kurye isteyebilir, kuru temizlemeye kıyafet verebilir ve daha bir çok farklı alanda hizmet alabilirsiniz. Mobil uygulamalar aracılığıyla aldığınız bu hizmetler sadece sizin hayatınızı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda kendinize ve değer verdiğiniz kişilere de daha fazla zaman ayırabilmenize olanak sağlıyor.

Sadece hizmet sektörü değil, ödeme sistemleri, alışverişin daha hızlı ve kolay hale gelmesi, otel rezervasyonu veya bir restoran hakkında yorumlar, değerlendirmeler... daha bir çok açıdan hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar hepimizin gizli kahramanları gibi.

Her geçen gün yeni uygulamalar hayatımıza girerken 2017 yılının en iyileri geçtiğimiz gün Apple tarafından duyuruldu. 2018 yılında ne gibi uygulamalar hayatımıza girecek bilemiyoruz fakat henüz 2017 yılının en iyilerini kullanmıyorsanız göz atmanızda fayda var.

2017 yılının en iyi uygulaması Calm

Yılın uygulaması olarak Apple editörleri tarafından seçilen Calm, kullanıcılarına meditasyon yöntemleri sunarak hem uykularını hem de rutinlerini düzenleyerek yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor. Bir çok psikolog tarafından da tavsiye ediliyor.

2017 yılının en iyi oyunu Splitter Critters

Apple'ın hayal gücünü artıran, orijinal bir oyun olarak nitelendirdiği Splitter Critters, gerçekten çok güzel bir oyun. Oyunun evrenini parçalara ayırarak uzaylıların gemilerine güvenle ulaşmasını sağladığınız bu oyun bildiğiniz bütün puzzle oyunlarından daha farklı.

Bunlar dışında Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok indirilen uygulamaları paylaştı ve tahmin edebileceğiniz gibi sosyal medya uygulamaları yine listede baskın durumda. Snapchat, YouTube, Messenger, Instagram ve tabi ki Facebook listenin vazgeçilmesi olarak yerlerini koruyor.

Müzik kategorisinin en popülerleri ise tabi ki her gün en az 1 kere duymazsak eksik kalacağımız Ed Sheeran'den Shape of You ve Drake’nin More Life parçası.

Apple bu yıl oldukça garip bir uygulama ile sadece en güncel iOS sürümlerinin yüklü olduğu iPhone ve iPad'lerde 2017'nin en iyilerini paylaştı. Eğer tüm listeyi detaylıca incelemek istiyorsanız yazılımınızın güncel olduğundan emin olduktan sonra App Store'u ziyaret ederek tüm listeyi inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.